بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا چه موقع است؟

در فصل پاییز و زمستان بازار ابتلا به آنفلوانزا داغ است. برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا لازم است خود را با واکسن مجهز کنید. اگر نمی دانید بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا چه موقع است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا چه موقع است؟

اگر از ابتلا به آنفلوانزا در فصل پاییز و زمستان می ترسید، غضه نخورید، راه هایی برای پیشگیری از این ویروس وجود دارد. یکی ازاین راه ها تزریق واکسن است. حتما می پرسید بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا چه موقع است؟ در این مقاله اظهارات معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا را مطالعه خواهید کرد.

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا چه زمانی است؟

وبدا:معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه زمان مناسب برای تزریق واکسن آنفلوآنزا قبل از شروع فصل پاییز است، گفت:این واکسن باید در اوایل شهریور تزریق شود تا بتواند تاثیر خود را برای فصل پاییز و زمستان داشته باشد، لذا توصیه می شود در فصول پاییز و زمستان واکسن تزریق نشود؛ چراکه تاثیری در جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا نخواهد داشت.

علیرضا رییسی با تاکید بر اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر توصیه می شود، اظهار داشت:افراد با بیماری های مزمن تنفسی، قلبی و عروقی، سرطان ها و زنان باردار در دسته گروه های پرخطر هستند که باید شهریور هر سال واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. 

معاون بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر اپیدمی آنفلوآنزا در کشور نداریم، تاکید کرد:توصیه می شود افرادی که جزو گروه پرخطر هستند، بدون در نظر گرفتن وجود اپیدمی یا نبود آن، در زمان مناسب، واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. 

او در پایان گفت:افراد پرخطر، از دست دادن و روبوسی با افراد مبتلا به آنفلوآنزا خودداری کرده و نکات بهداشت فردی را رعایت کنند. همچنین درخصوص تهویه هوا به خصوص در مکان های بسته که احتمال شیوع ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا بیشتر است، توجه لازم انجام شود.

هشدار؛ واکسیناسیون آنفلوآنزا جدی است!
ساختمان پزشکان
}