چگونه لبخند جذاب و زیباتر داشته باشیم؟

امروزه بسیاری از افراد رمز موفقیت خود را در داشتن لبخند سالم و جذاب می دانند زیرا سبب اعتماد به نفس آنها می شود. اگر شما از طرح لبخند خود راضی نیستید، می توانید آن را به صورت های مختلف اصلاح کنید. در ادامه این مطلب ما شما را با انواع روش های داشتن لبخند و دندان های زیبا آشنا خواهیم کرد.

چگونه لبخند جذاب و زیباتر داشته باشیم؟

لبخندهای جذاب و خیره کننده می تواند رمز موفقیت بسیاری از افراد در روابط اجتماعی آنها باشد. اما در برخی موارد لبخند شما می تواند مشکلات و نقص هایی داشته باشد که سبب می شود شما در روابط اجتماعی خود اعتماد به نفس کافی را نداشته باشید. برای برطرف کردن نقص های دندان و لبخند و داشتن لبخند جذاب و سالم روش های بسیاری وجود دارد که ما آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

به نوشیدنی ها فقط نگاه کنید

هر چیزی که می تواند یک پیراهن سفید را رنگی کند مانند قهوه، چایی، انواع نوشابه ها و یا شراب قرمز، می توانند دندان های شما را نیز لکه دار کنند. اگر شما هر روز این مواد را مصرف می کنید، سعی کنید نوشیدن آنها را کمتر کنید و بعد از نوشیدن آنها برای جلوگیری از رنگی شدن دندان ها، دهان خود را بشویید.

آرایش کردن لب ها

برای سفید نشان دادن دندان ها از رژلب یا برق لب با زمینه هایی مانند قرمز آلبالویی، شرابی، توتی، گوجه ای و یا صورتی براق استفاده کنید. تن رنگ هایی برای پایه ی آبی و یا صورتی سبب می شوند که هر نوع لکه ی زرد رنگ روی دندانهایتان کمتر آشکار شود. سعی کنید از یک روش لیپولیز برای درشت تر نشان دادن لب ها استفاده کنید تا لبخند زیبا داشته باشید. موادی مانند دارچین و نعناغ باعث افزایش جریان خون به لب ها می شوند.

از مسواک، نخ دندان و شوینده های دندان استفاده کنید

برای داشتن لبخند خیره کننده لازم است اصول بهداشتی دهان و دندان را رعایت کنید. بهتر است دندان هایتان را دو بار در روز و پس از صرف هر وعده ی غذایی بشویید. مسواک خود را هر 3 یا 4 ماه و یا زودتر، درصورتی که موهایش شروع به خم شدن و شکستن کردند، جایگزین کنید. حداقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. برای از بین بردن پلاک های دهان و نفس تازه و تمیز از دهانشویه های آنتی باکتریال استفاده کنید و دندان پزشک خود را برای تمیز کردن دندان ها و بررسی آنها به طور مرتب ملاقات کنید.

سفید کردن دندان ها در خانه

شما بدون مراجعه به دندان پزشک، گزینه های زیادی برای روشن کردن و سفید کردن دندان هایتان دارید. با استفاده از خمیردندان های سفید کننده و مسواک های نرم، می توانید قسمت های زرد دندان را ازبین ببرید. ژل های سفید کننده، مسواک ها، شوینده ها، نخ های دندان و سواب ها که در داروخانه ها موجود هستند را امتحان کنید. این مواد از طریق پراکسیدهای خفیف، دندان ها را سفید می کنند.

روش های پزشکی سفید کردن دندان ها

دندان پزشک خود را برای سریعترین راه از بین بردن لکه ها و سفید کردن دندان هایتان، ملاقات کنید. او در دفتر کارش، دندان هایتان را با یک ژل پراکسید می پوشاند و سپس این مایع را از طریق نور و یا لیزر فعال می کند. دندان پزشک شما همچنین می تواند یک محافظ دهان سفارشی برای استفاده در منزل برای شما توصیه کند. دستورالعمل های لازم را برای استفاده از ژل های ایمن و موثر در مدت زمان طولانی، دنبال کنید.

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی لبخند می تواند کمک کننده باشد اگر شما احساس می کنید که لب هایتان نازک است و جلوه ی بدی به لبخند شما می دهد. پر کننده های اسید هیالورونیک می توانند خطوط لب شما را پر کنند و آنها همچنین می توانند چروک ها و خطوطی که از بینی به سمت دهان شما ایجاد می شود را بپوشانند. تزریق بوتاکس می تواند چین و چروک های اطراف لب را که گاهی اوقات به آنها "خطوط سیگاری" نامیده می شود را صاف کنند. اگر شما سیگار می کشید، آن را متوقف کنید زیرا ترک سیگار به شما کمک خواهند کرد که این خطوط برنگردند.

اصلاحات کوچک دندان

اگر دندان های شما به شدت رنگ گرفته و زرد شده است و یا کج شده اند، اصلاح هایی مانند سفید کردن دندان و یا پیوند دادن و پر کردن ممکن است به تنهایی کافی نباشند.ونیرهای پرسلن را که نقاط ضعیف را می پوشانند، امتحان کنید. شما برای دریافت ونیرهای پرسلن دندان لازم است که دو بار به دندان پزشک مراجعه کنید، اما آنها می توانند دندان های زرد و نامناسب را به یک ردیف از دندان های سفید مرواریدی تغییر دهند. آنها به صورت سفارشی و متناسب با سطح بیرونی دندانهایتان ساخته می شوند.