مطلب قبلی سامانه آنلاین وزن من
اهمیت تغذیه دوران بلوغ

اهمیت تغذیه در دوران شیردهی برای مادر و فرزند

سامانه آنلاین وزن من (دکتر حمید بقایی پور): دوران شیر دهی زمان نسبتا طولانی است که طی آن باید شرایط مناسبی برای ادامه دوران رشد نوزاد در خارج از رحم فراهم شود و این موضوع درست در موقعی است که نوزاد بیش از حد نیازمند تغذیه مناسب است

اهمیت تغذیه در دوران شیردهی برای مادر و فرزند

سامانه آنلاین وزن من (دکتر حمید بقایی پور):

دوران شیر دهی زمان نسبتا طولانی است که طی آن باید شرایط مناسبی برای ادامه دوران رشد نوزاد در خارج از رحم  فراهم شود و این موضوع درست در موقعی است که نوزاد بیش از حد نیازمند تغذیه مناسب است و مادر بدنبال دوران بارداری و زایمان دوران نقاهت و تحلیل را می گذراند و خود نیازمند مراقبت تغذیه ای است.

رژیم دوران شیر دهی باید هر دو این اهداف را تحت پوشش قرار دهد و به همین منظور معمولا ضمن افزایش دریافت کالری حتی کمی بیشتر از دوران بارداری باید با  دریافت بیشتر میزان پروتین و املاح  مانند کلسیم و آهن و... بر میزان دریافتی مایعات نیز بیفزاید و همین مسئله و در عین حال تمایل مادر برای برگشت سریع به شرایط تناسب اندام قبل از بارداری اهمیت دقت و توجه به طراحی این رژیم را نمایان می سازد.

و همه اینها در شرایطی است که می دانیم دوران رشد در دوران نوزادی حتی از دوره بلوغ نیز بیشتر است و بسیاری از مواردی مانند کوتاهی قد افراد می تواند ناشی از نقص در دریافت مواد غذایی مناسب در این دوران و یا دوران کودکی باشد.

سامانه آنلاین وزن من (دکتر حمید بقایی پور): پزشک و مشاوره درمان چاقی های عمومی و موضعی، دانش آموخته دوره های درمان چاقی دیابت رفتار درمانی و هیپنوتراپی

آدرس: تهران، جنت آباد شمالی، روبروی سه راه مخبری، درمانگاه الیاد، بخش تغذیه

تلفن تماس و پشتیبانی: 02144495724ساختمان پزشکان