چگونه سردرد را بدون دارو درمان کنیم؟

سردردهای مداوم یا میگرن می تواند به یک کابوس تبدیل شود. بسیاری از مواقع شاید قرص سردرد همراه نداشته باشید یا این که ترجیح دهید قرص مصرف نکنید.

چگونه سردرد را بدون دارو درمان کنیم؟

بنابراین باید با استفاده از روش های ساده و طبیعی سردردتان را تسکین دهید.

چای زنجبیل

زنجبیل تاثیر شگفتی در تسکین میگرن دارد. زنجبیل تازه رنده شده (به اندازه ۲ قاشق غذاخوری) را در ۳ لیوان آب جوش دم و سپس مصرف کنید.

کمپرس با حوله گرم و سرد

اگر دچار سردرد تنشی می شوید و احساس می کنید که همیشه سر و گردن شما در حال انقباض است احتمال دارد دچار اضطراب، کمبود خواب یا استرس شده باشید. یک کاسه آب گرم تهیه کنید، حوله را در آن خیس کنید و آب آن را بگیرید؛ سپس پشت گردن یا پیشانی تان قرار دهید تا درد عضله سفت شده تسکین پیدا کند. اگر دچار میگرن یا سردرد خوشه ای هستید از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا رگ های خونی منقبض شود و جریان خون به سر کاهش پیدا کند. در نتیجه درد نیز کمتر می شود.

قهوه بخورید

محققان دریافته اند، کافئین با کاهش تورم رگ های خون، تکرر و شدت سردرد را کاهش می دهد.

کف پا را در آب قرار دهید

پاها را در تشت حاوی آب گرم به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و پودر خردل به آن اضافه کنید تا درد سریع تسکین پیدا کند.

سر را ببندید

این کار باعث می شود روند جریان خون به سر کاهش پیدا کند و سردرد کم شود.البته توجه داشته باشید این زمان نباید طولانی باشد.

ماساژ سر

قبل از شروع، به اندازه کافی آب مصرف کنید. سپس انگشت شست را روی هر دو پل بینی کنار چشم قرار دهید و ۵ بار هر بار به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید بدون این که دردی ایجاد شود. سپس انگشت شست را به حالت چرخش حرکت دهید، طوری که سر شست زیر ابرو قرار بگیرد؛ به مدت ۱۰ ثانیه به سمت بالا فشار دهید. این حرکت را ۴ تا ۵ بار تکرار کنید. سه انگشت را روی پیشانی قرار دهید و در حالی که به حالت گردشی ماساژ می دهید هر بار ۱۰ ثانیه فشار وارد کنید.

منبع: سلامت نیوز

مطلب مرتبط:

علت و درمان سردرد شدید با طب سنتی

عسل بابونه ورابطه آن با درمان سردرد

یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان سردرد چیست؟ارسال به دوستان از طریق
امتياز 5 از 5 بر اساس نظر3 نفر
مطلب مفيد بود؟


29498 | 1394/03/28 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : درمان گیاهی سردرد خواص چای زنجبیل کمپرس با حوله گرم ماساژ سر

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید

نظرات

ناشناس

من مدتیه دچارسردردهای شدید در دوطرف سرم هستم....بیشترمواقع ازقرص وآمپول های تسکین دهنده استفاده میکنم. ....میشه ازراه های طب سنتی راهنماییم کنیــــــد.....خواهش میکنم جواب بدید......

الو دکتر

مخاطب گرامی سایت الودکتر سلام

استفاده از چای سبز باعث کاهش سردرد می باشد.

دکتر رازانی

ساختمان پزشکان