تعریف ساده از بینی گوشتی

مهرناز زاوه
دکتر علی میقانی، فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیمی صورت: به بینی که دارای غدد چربی متعددی باشد و پوست بینی ضخیم باشد بینی گوشتی گفته می شود ، پوست بینی به سه گروه بینی با پوست نرمال ، بینی با پوست ضخیم و بینی با پوست ضخیم تقسیم بندی می شود .

دکتر علی میقانی، فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیمی صورت:


به بینی که دارای غدد چربی متعددی باشد و پوست بینی ضخیم باشد بینی گوشتی گفته می شود، پوست بینی به سه گروه بینی با پوست نرمال، بینی با پوست ضخیم و بینی با پوست ضخیم تقسیم بندی می شود .

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

به صورت کلی بینی از سه بخش تشکیل شده است:

– پوست بینی

– بافت های زیر پوست بینی

– نوع پوست احاطه کننده روی بینی

– بینی های گوشتی چه ویژگی هایی دارند.

– پره های بینی برجسته و پهن هستند.

– دارای ظاهری گرد هستند

– چربی پوست بینی های گوشتی زیاد است.

– غضروف بینی های گوشتی ضعیف و سست است.

– انعطاف در بینی های گوشتی زیاد است.

جراحی بینی های گوشتی چگونه است؟

افرادی که دارای پوست ضخیم در بینی می باشند در اصطلاح بینی گوشتی دارند در جراحی با محدودیت های روبرو هستند که در جلسه مشاوره اولیه پزشک جراح رینوپلاستی باید توضیحات لازم را به آنها بدهد .

محدودیت های جراحی بینی های گوشتی 

در بینی های گوشتی معمولا تورم پس از جراحی بینی در برخی از افراد بیشتر از حالت نرمال می باشد و احتمال دارد تا دو سال به طول بیانجامد

سایز و اندازه بینی های گوشتی را نمی توان بسیار کوچک کرد .

دکتر علی میقانی جراح بینی به اشخاصی که بینی گوشتی دارند پیشنهاد می کند بیشتر به فکر اصلاح عیوب بینی باشند و سعی در تقویت ساختار بینی را داشته باشند .

دکتر میقانی جراح بینی معتقد است، این باور غلط و جود دارد که پس از جراحی بینی گوشتی دوباره به شکل سابق باز می گردد، این کاملا اشتباه است و از نظر علمی هیچ پایه ای ندارد .

متخصصین جراحی بینی گوشتی با بهره گیری از روش های نوین پزشکی به تقویت ساختار بینی گوشتی می پردازند، این امر سبب می شود که نه تنها بینی گوشتی بر نمی گردد بلکه گذشت زمان سبب کاهش تورم بینی می شود و در نتیجه بینی ساختار زیبایی تری پیدا خواهد کرد .

بینی استخوانی سریع تر بهبود می شود یا بینی گوشتی

هنگامی که در جراحی هدف اصلی اصلاح بزرگی و بدفرم بودن استخوان های بینی باشد بهبودی به سرعت رخ می دهد، اما اگر بافت نرم بینی را که دارای پوست ضخیم (بینی گوشتی) باشد بهبودی طولانی تر خواهد بود .

دکتر علی میقانی جراح بینی معتقد است که بیماران بینی های گوشتی  باید صبر داشته باشند تا تورم ناشی از جراحی بهبود یابد سپس به قضاوت در خصوص جراحی بینی بپردازند .

آیا پس از جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی متفاوت است؟

طبق آماری که در ایران منتشر شده است به ندرت با شخصی برخورد می کنیم که صرفا فقط بینی استخوانی یا صرفا فقط بینی گوشتی داشته باشد، اصولا در ایران اشخاص ترکیبی از بینی استخوانی و یا گوشتی را دارند .

پزشکان و متخصصان جراح بینی با ترکیب هردو روش به انجام جراحی می پردازند .

جراح بینی گوشتی سعی در کم کردن بافت بینی دارد ولی در بینی های استخوانی جراح بینی استخوانی سعی در شکل دهی و حجم بینی دارد .

امکان بازگشت بینی گوشتی پس از جراحی؟

دکتر علی میقانی جراح بینی گوشتی بیان می کنند که اگر در جراحی کاستن و افزودگی انجام شود به همان شکل باقی خواهد ماند، متاسفانه درباره بینی های گوشتی این تصور غلط وجود دارد که بینی های گوشتی پس از عمل باز میگردد این تصور کاملا اشتباه است.

نکته بسیار مهم این است که بعد از جراحی بینی، بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دارای تورم شدیدتر و دوران نقاهت بیشتری است در نتیجه بهبودی و درمان دیرتر انجام می پذیرد.

آیا گوشت اضافه بعد از عمل بینی گوشتی ایجاد خواهد شد؟

یکی دیگر از سوالات متدوالی که از دکتر علی میقانی پرسیده می شود ، این می باشد که پس از عمل بینی گوشتی، گوشت اضافه می آورد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان شود که این امر صحیح نیست اما در مدت زمان زیادی امکان دارد بینی کمی افت کرده و نوک بینی مقداری بزرگ شود .

توصیه های پزشکی برای بینی های گوشتی

پیشنهادهای دکتر علی میقانی جراح بینی های گوشتی  برای اشخاصی که بینی های گوشتی دارند، شامل موارد زیراست :

پس از جراحی بینی اشخاص تا حد ممکن مصرف مواد قندی را تا حدی افت پیدا کند.

اگر اشخاص دارای جوش های پوستی  هستند، حتما با پزشک متخصص پوست جهت رفع التهابات پوستی  مشورت کنند.

اشخاصی که دارای بینی های گوشتی هستند حتما مدت زمان زیادتری  از چسب بینی استفاده نمایند.

توصیه دکتر میقانی به افرادی که بینی گوشتی دارند این می باشد که پس از برداشت چسب بینی شب ها به مدت طولانی نیز چسب بزنند تا تورم بینی سریع تر کاهش یابد .

پیام سلامتی دکتر علی میقانی

بعد از رینوپلاستی تا از انجام فعالیت های شدید بدنی و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب نمایید تا روند بهبودی بینی شما زودتر انجام شود .

هم‌چنان از آب میوه‌های تازه، نظیر آناناس جهت التیام بخشی و تسکین به بخیه ها استفاده نمایید .

دکتر علی میقانی، فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیمی صورت:

 فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(تهران)
فارغ التحصیل تخصص گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی تهران(بیمارستانهای امیر اعلم و امام خمینی)
فلوشیپ جراحی زیبایی از دانشگاه گراتز اتریش
امکان انجام جراحی های صورت و گردن

جراحی تخصصی: جراحی زیبایی و ترمیمی بینی

آدرس:  تهران – میدان ونک – ملاصدرا- روبروی بیمارستان بقیه الله – شماره 203 – واحد 7

شماره های تماس:

02188606389

09307362836

وب سایت: www.drmeighani.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ