پیشگیری از سکته قلبی به روشی جدید و آسان!

jalalvand
کسانی که بیماری های قلبی دارند همیشه از این می ترسند که به صورت ناگهانی دچار سکته شده و جان خود را از دست بدهند، اما محققان تحقیقاتی انجام داده اند که با این سوال شروع می شود: آیا فولیک اسید می‌تواند باعث کاهش احتمال بروز سکته در افرادی که دارای فشار خون بالا هستند کمک کند؟ برای دانستن جواب این سوال حتما نتیجه تحقیقات زیر را بخوانید.

این مطالعه که توسط دکتر «یانگ هیو» در بیمارستان فرست دانشگاه پکینگ انجام شد، نتایج را در بیش از ۲۰ هزار فرد بزرگسال در چین که مبتلا به بیماری فشار خون بالا بوده و دچار حمله قلبی یا سکته نشده بودند، پیگیری کردند.

به شرکت کنندگان به طور تصادفی روزی یک قرص فولیک اسید و داروی «انالاپریل» مربوط به فشار خون بالا داده می‌شد. در ۴/۵ سال طول دوره درمان، اولین بروز سکته در ۲/۷ درصد از افراد گروه مصرف کننده فولیک اسید و انالاپریل و ۳/۴ درصد در گروه دریافت کننده انالاپریل به تنهایی مشاهده شد.

این بدین معناست که ریسک بروز سکته در بین افراد دریافت کننده همزمان اسیدفولیک و انالاپریل، ۲۱ درصد کمتر بود.

همچنین مشخص شد که افراد مصرف کننده انالاپریل و فولیک اسید کمتر در معرض خطر بروز سکته ایسکمی، یعنی ۲/۲ درصد در مقابل ۲/۸ درصد، بودند. حملات ایسکمی، حملات ناشی از انسداد رگ‌ها هستند و در حدود ۸۷ درصد از مجموع تمام سکته‌ها را دربر می‌گیرند.

پژوهشگران دریافتند مصرف فولیک اسید با کاهش مرگ و میرهای ناشی از ناراحتی‌های قلبی، حمله قلبی و سکته، یعنی ۳/۱ درصد در مقابل ۳/۹ درصد، همراه است.

منبع: جام جم سرا

لینک مرتبط: مصرف بی رویه اسید فولیک مساوی یک عمر بدبختی!

این 10 سبزی بسیار سالم را حتما در تابستان میل کنید!

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ