چطور با کانتورینگ جوان تر شوید؟

mousavi
همه نکاتی که باید درباره هایلایت چهره بدانید

از کانتورینگ یا آرایش ترمیم‌ کننده چیزی می‌دانید؟ آرایشی که نه تنها روی صورت جلب توجه نمی‌کند بلکه می‌توانید با آن تمام عیب‌ها را هم بپوشانید و چهره‌ای زیباتر و ساده‌تر از همیشه برای خود بسازید. بیشتر خانم‌ها شیوه صحیح آرایش و رفع عیب‌های صورت را با استفاده از محصولات آرایشی، بلد نیستند، آنها فکر می‌کنند آرایش فقط برای رنگ و لعاب دادن به صورت است در صورتی که می‌توان روی صورت آرایشی داشت که نه تنها مشخص نباشد و جلب توجه نکند بلکه تمام عیب‌های ریز و درشت را هم بپوشاند. در این مطلب ما می‌خواهیم روش صحیح آرایش یا همان گریم را به شما یاد دهیم و بگوییم که  نکته مهم هنگام آرایش کردن رفع عیب‌های صورت با استفاده از محصولات آرایشی است نه صرفا رنگی رنگی کردن. به عبارت دیگر یک آرایش ترمیم کننده قبل از اینکه ببینیم چه رنگی به صورت‌مان می‌آید و چه رنگی مناسب تابستان است ابتدا باید به فکرترمیم چاله‌های صورت بود.

از کانتورینگ چشم چه می دانید؟

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

هایلایت ابرو: پیدا کردن استخوان زیر ابرو خیلی کار سختی نیست، کافی است با نوک انگشتانتان زیر ابرو را لمس کنید تا برجستگی آن را احساس کنید، اینجا جایی است که سایه چشم می‌نشیند، شما باید این قسمت را رنگ روشن‌تر بزنید، یعنی از این استخوان تا زیر قوس ابرو را سایه روشن بزنید تا چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد و چهره هوشیارتر جلوه کند.

هایلایت پلک ها: بالای پلک و حد واسط بین حلقه چشم و استخوان ابرو، یک چین‌‌خوردگی است که به نام خط پلک شناخته می‌شود. برای پیدا کردن آن می‌توانید کمی سرتان را عقب ببرید، انگشت خود را روی استخوان ابرو بگذارید و روی آن حرکت کنید، جایی که این استخوان تمام می‌شود، نقطه‌ای است که خط پلک آغاز می‌شود، سایه این منطقه باید تیره‌تر از سایه روی پلک  انتخاب شود، زیرا باعث می‌شود، چشم درشت‌تر جلوه کند و نگاه عمیق‌تر به نظر بیاید.

هایلایت چشم: توجه به این بخش از چشم و درست آرایش کردن آن، می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی چشم داشته ‌باشد، این منطقه از جایی که مژه‌های پلک بالا تمام می‌شود، شروع و در ابتدای خط پلک تمام می‌شود. این قسمت باید تیره‌ترین سایه را داشته ‌باشد تا چشم‌ها به بهترین حالت خود را نشان دهند.

پلک: شاید واضح‌ترین بخش چشم همین پلک‌ها باشند که بیشتر از همه نیز به چشم می‌آیند، در این منطقه باید کم‌رنگ‌ترین رنگ سایه را نسبت به جاهای قبلی انتخاب کنید.

خط مژه‌های پایین: به طور کلی با خط چشم هم می‌توان چشم‌ها را ریزتر کرد و هم درشت‌تر، مثلا اگر خط چشمی کامل بکشید، یعنی از ابتدا تا انتهای چشم، چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.

کدام بخش  ها را تیره کنید؟

خط شقیقه: معمولا لازم نیست خیلی به این بخش توجه کنید ولی اگر احساس می‌کنید پیشانی خیلی پهن و عریضی دارید می‌توانید کرم‌پودر کمی تیره‌تر به این منطقه بزنید، علاوه بر اینها کشیدن چشم‌ها هم تاثیر قابل توجهی در کوچک‌تر به نظر رسیدن پیشانی دارد.

بینی: با یک کرم‌پودر تیره می‌‌توانید بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید،کافی است یک برس پرزدار نرم کوچک بخرید و با چند رنگ کرم‌پودر حالت بینی را تغییر دهید، اگر بینی بلندی دارید باید در نوک بینی از کرم پودر تیره‌تری استفاده کنید؛ اگر بینی‌تان کمی انحنا دارد و کج است، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن‌تر را در وسط بینی به کار ببرید.

گونه‌ها: با یک آرایش درست روی گونه‌ها می‌توانید صورتتان را لاغرتر جلوه دهید یا حتی تناسب‌های روی صورت را به گونه‌ای تغییر دهید که کاملا حالت چهره تغییر کند، برای اینکه جای اصلی رژگونه را پیدا کرده و خط گونه خود را برای رژگونه زدن در نظر بگیرید کاملا گونه ها را به داخل بکشید و سپس روی همان نقاط فرو رفته به سمت بالا با برس پهن و مخصوص رژ گونه بزنید، توصیه می‌کنیم برای برجسته کردن گونه‌ها از پودر صورت که چهار درجه تیره‌تر از پوست طبیعی صورتتان است استفاده کنید.این پودر را زیر استخوان گونه بزنید تا گونه‌های شما استخوانی و برجسته به نظر آید، یادتان باشد که اگر از پودر برنزی رنگ به عنوان رژگونه استفاده کنید، چهره شما را طبیعی‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

خط فک: کسانی که صورتی گرد دارند یا کسانی که احساس می‌کنند به دلیل بالا رفتن سن‌شان، پوست‌شان در حاشیه فک  انعطاف خود را از دست داده‌ است، باید توجه ویژه‌ای به خط زیر فک داشته باشند با برسی مخصوص کرم‌پودری کمی تیره‌تر را از قسمت زیر فک تا حاشیه گوش‌ها بکشید، البته برای یکدست شدن کمی از همین کرم را به چانه‌ها هم بزنید، این کار باعث می‌شود پوست شل شده حاشیه فک دیگر خیلی خودنمایی نکند.

کدام بخش ها را روشن کنید؟

خط گونه: وقتی به بالای استخوان گونه رنگ روشن‌تری داشته‌باشد، زیبایی چهره بیشتر می‌شود، یعنی باید بالای استخوان گونه را رنگ روشن‌تر بزنید و زیر همین استخوان را رنگ تیره‌تر، در این صورت، چهره جذبه بیشتری پیدا می‌کند. برای اینکه صورت  شما شادابی طبیعی داشته باشد فرچه مخصوص پودر را ابتدا در رژگونه و بعد در پودر صورت فرو برده و پودر حاصل را به تمام صورت مخصوصا قسمت‌های پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه‌تان بزنید.

طول بینی: همان طور که در قسمت پیش گفتیم باید روی بینی رنگی روشن‌تر داشته باشد و در کناره‌های آن رنگ تیره‌تر، تا بینی خوش‌فرم‌تر جلوه کند، اگر بخواهید روی بینی را هم تیره کنید، صورت خیلی صاف و بدون حالت به نظر خواهد رسید.

نقطه بالای لب: این نقطه بین دو هلالی لب و درست در مرکز واقع شده‌است و می‌توان از آن به عنوان چاله بالای لب یاد کرد، اگر از کرم‌پودر روشن‌تر برای این نقطه استفاده کنید، لب‌ها پرحجم‌تر و برجسته‌تر جلوه خواهند کرد.

اما انواع صورت

صورت‌های چهارگوش: صورت‌های چهارگوش باید گردتر نشان داده شوند. بنابراین یک رژگونه گرد که تا خط فک امتداد یابد و به سمت بیرون صورت محو شود، می‌تواند تاثیری ایجاد کند که صورت گردتر به نظر برسد. صورت بلند: با زدن کمی رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه می‌توانید کاری کنید که صورت شما کوتاه‌تر به نظر آید. از همان رژگونه برای روی گونه خود استفاده کنید و تنها رنگ آن را کمی ملایم‌تر کنید.

صورت بیضی: باید با افزودن رنگی غلیظ به تمام ناحیه گونه را پهن‌تر نشان داد. اگر با لب‌های بسته لبخند بزنید، می‌توانید جای صحیح رژگونه را پیدا کنید.

صورت گرد: باید سعی کنید با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه صورت را باریک‌تر جلوه دهد.

صورت کامل: صورتی است که طول و عرض آن تقریبا برابر باشد. (این صورت‌ها نیاز به ‌روش خاصی ندارند و می‌توانند با همان حرکات دورانی برس زیر برجستگی استخوان گونه به سمت بالا را رژگونه بزنند.)

رنگ‌ها را چطور در صورت پخش کنید

برنزه کننده: استفاده از کرم‌های برنزه کننده خیلی کار سختی نیست باید حواستان باشد جاهایی را که بیشتر در معرض آفتاب است، پررنگ‌تر کنید. اول از همه یک برس آرایشی بزرگ برای این کار انتخاب کنید و بعد گوشه‌سمت راست صورت همانند یک سه انگلیسی رنگ تیره بزنید یعنی از شقیقه‌ها شروع کنید و یک منحنی تا استخوان گونه‌ها بکشید و بعد همانند شکل به سمت فک حرکت کنید. برای سمت چپ صورت باید یک بکشید و سعی کنید به صورت شکلی کاملا قرینه بدهید.

رژ‌گونه: برای بسیاری از خانم‌ها همیشه این سؤال وجود دارد که رژ‌گونه را باید دقیقا چگونه زد، زیرا محل رژگونه کاملا بستگی به حالت صورت دارد اما دستورالعمل کلی برای انواع صورت‌ها این است که از دو رنگ رژ گونه نزدیک به هم استفاده شود. ابتدا کمرنگ با برس گرد و نرم درست از کنار بینی شروع و تا کنار گوش ادامه یابد، سپس از رژ گونه پررنگ‌تر استفاده کرده این بار برس را از کنار بینی زده شود.

عینکی‌ها چطور آرایش کنند؟

اگر عینک مى‌زنید، بیشتر از سایه‌هاى قهوه‌اى، آبى و بنفش استفاده کنید. استفاده از سایه‌هاى روشن و صدفى باعث گم شدن چشم پشت عینک مى‌شود. اگر عینک‌تان فریم مشکى دارد حتى‌الامکان از ریمل استفاده کنید و تا مى‌توانید خط چشم نکشید. اینگونه چشم‌تان بیشتر مورد توجه قرار مى‌گیرد. برعکس در عینک‌هاى گریف (بدون فریم) یا عینک‌هاى پنسى هر چه سایه روشن‌تر باشد چشم بیشتر جلوه مى‌کند. نکته مهم دیگر در آرایش‌هاى ترمیمى استفاده از سایه کمرنگ براى رفع گودى چشم است. سایه روشن را از گوشه داخلى تا کمى خارج چشم زده و سپس کمى سایه تیره دور چشم بزنید تا چشم بیشتر جلوه کند.

منبع: سیب سبز

نحوه کانتور کردن یا آرایش ترمیمی صورت

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ