ترفندهایی برای محافظت از رنگ مو

اگر شما هم کمرنگ شدن و محو شدن رنگ موهایتان را در مدت زمان کوتاهی پس از رنگ تجربه کرده اید، نیاز است این نکات را بخوانید و به خاطر بسپارید.

ترفندهایی برای محافظت از رنگ مو

شاید برای شما هم پیش اومده که چند روز بعد از رنگ کردن موهاتون، متوجه تغییر رنگ مو شدین و یا رنگ موهاتون سریع از بین رفته و محو شده. برای دوام رنگ مو، نکاتی وجود داره که با رعایت آن می تونید مدت زمان بیشتری از موهای زیبا و خوشرنگ برخوردار باشید. در ادامه این مقاله، نکاتی که برای دوام رنگ مو نیاز دارین در اختیار شما گذاشته شده. با ما همراه باشید.

1. موهاتون رو بعد از سه روز بشویید

بعد از اینکه موهاتون رو رنگ کردین، توصیه میشه که موهای خودتون را حداقل تا سه روز بعدش شستشو ندین. این موضوع به این خاطره که اگه موهاتون رو بلافاصله شستشو بدین، ممکنه که رنگ موی شما از بین بره و محو بشه. بنابراین، هنگامی که موهای خودتون رو در یه سالن آرایشی رنگ میکنین، اجازه بدین که خودش خشک بشه و تا سه روز بعدش اون رو شستشو ندین.

2. موهاتون رو با آب داغ شستشو ندین

ما همه دوست داریم که با آب گرم و یا داغ دوش بگیریم. با این حال، اما این کار خیلی توصیه نمیشه. بهتره که برای شستن موهاتون از آب سرد استفاده کنین. اگر بخواین میتونین از آب ولرم استفاده کنین اما استفاده از آب داغ به طور کلی ممنوعه و توصیه نمیشه. دلیل استفاده نکردن از آب داغ اینه که رنگ موها رو با سرعت بیشتری محو میکنه.

3. استفاده از شامپوی بدون سولفات

شامپوهای دارای سولفات باعث خشک شدن موها و شکننده شدن اونها میشن. همیشه بهتره از شامپوهای بدون سولفات برای موهاتون استفاده کنین، زیرا که در غیر این صورت رنگ موهای شما سریع تر از بین میره. در زمان خریدن شامپو حواستون باشه که از انواع بدون سولفات شامپوها بخرین.

4. از وسایل گرمایشی استفاده نکنین

استفاده از محصولاتی که موها رو گرم یا داغ میکنن مثل سشوارهای خشک کن، اتو مو برای صاف کردن و …، بلافاصله بعد از رنگ آمیزی مو میتونه باعث وارد اومدن آسیب به موهای شما بشه. این کار باعث میشه که موهای شما خشک و پر چین بشن. بنابراین، دقت کنین که از این محصولات گرمایشی به طور منظم استفاده نکنین. بذارین که موهاتون به طور طبیعی خشک بشن.

5. موهاتون رو به طور منظم پیرایش کنین

توصیه میشه که موهای خودتون رو هر سه ماه یه بار پیرایش کنین. پس از رنگ آمیزی مو، موهای شما بیشتر مستعد آسیب و شکستن هستن. به منظور اجتناب از این آسیب، توصیه میشه که موهای خودتون رو به طور منظم هر دو تا سه ماه یک بار پیرایش کنین، که نه تنها از شکستن اونها جلوگیری میکنه، بلکه باعث میشه که موهای سالم تری هم داشته باشین.

6. استفاده از ماسک مو برای تقویت موهای رنگ شده

رنگ آمیزی موهای شما در واقع یه فرایند شیمیایی است. پس از اینکه موهاتون رو رنگ کردین، معمولا ممکنه که موهاتون پروتئین های خودشون رو از دست بدن. برای به دست آوردن پروتئین به مقدار قبل، معمولا بهتره که از ماسک مو حداقل یک بار در هفته استفاده کنین. شما می توانید به راحتی یه ماسک خونگی برای استفاده آماده کنین. روش تهیه به صورت زیر است:

مواد لازم:

یه عدد تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری سس مایونز

روش استفاده:

یک تخم مرغ کامل رو تو یه کاسه بشکنین. بعد، سس مایونز اضافه کنین و خوب مخلوط کنین. موهای خودتون رو به چند قسمت تقسیم کنین و این ماسک رو روی تمام قسمتهای موهاتون بمالین. بهتره که از ریشه ها شروع کنین تا به نوک موها برسین. این ماسک رو بذارین به مدت 45 دقیقه روی موهاتون بمونه. موهاتون رو بعد از 45 دقیقه در آب سرد با شامپو بدون سولفات شستشو بدین.

7. از موهاتون در مقابل خورشید مراقبت کنین

گاهی اوقات، اشعه های مضر UV خورشید میتونه باعث وارد آمدن آسیب به موهای رنگ شده شما بشه. این منجر به محو شدن سریع تر رنگ موی شما نسبت به حالت طبیعی میشه. برای جلوگیری از این اتفاق، همیشه از یه روسری برای پوشیدن موی سر خودتون از اشعه مضر آفتاب، حداقل چند ماه پس از رنگ آمیزی استفاده کنین.

8. مصرف ویتامین ها

ویتامین ها برای رشد موها و حفاظت از اونها ضروریه. علاوه بر حفظ موها و مراقبت از اونها از بیرون، مهمه که سلامت درونی موها هم حفظ بشه. برای این کار، توصیه میشه که غذاهای حاوی ویتامین C مانند مرکبات بخورین و از پروتئین موجود در تخم مرغ، شیر، هویج و غیره استفاده کنین.

این مطالب را نیز بخوانید:

همه چیز درباره رنگ مو

کدام رنگ مو پایدارتر است؟

 با این روش‌ها رنگ موهایتان را ماندگارتر کنید


ساختمان پزشکان