مصرف یک ماهی در روز، طلسم دیابت را می‌شکند

محققین دریافته اند که خوردن یک ماهی در روز می تواند شما را از ابتلا به دیابت در امان نگه دارد.

مصرف یک ماهی در روز، طلسم دیابت را می‌شکند

دیابت یکی از بیماری های سختی است که می تواند گریبان هرکدام از ما را بگیرد. اگر می ترسید به دیابت مبتلا شوید، بهتر است ماهی بخورید. در تحقیقاتی که اخیر انجام شده است کارشناسان تغذیه دریافته اند مصرف یک ماهی در روز طلسم دیابت را می شکند.

برای پیشگیری از دیابت هرروز ماهی بخورید

کارشناسان تغذیه در اسپانیا با مطالعه روی عادات تغذیه‌ای مردم این کشور دریافتند که مصرف ماهی روشی مناسب و موثر برای درامان ماندن از بیماری دیابت است.
به گزارش ایسنا، ‌دکتر مرسدس سوتوس پریتو از دانشگاه والنسیا که این مطالعه را روی 945 زن و مرد 55 تا 80 ساله انجام داده متوجه شده است کهمصرف ماهی خطر ابتلا به دیابت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

به گفته دکتر پریتو، این شرکت کنندگان در معرض خطر مشکلات قلبی و عروقی بودند.

به نوشته روزنامه تلگراف، خوردن گوشت قرمز به میزان زیاد، ارتباط بسیار نزدیکی با افزایش خطر مشکلات قلبی، افزایش فشار خون، دیابت و کاهش طول عمر اساسا به دلیل ابتلا به سرطان و بیماریهای قلبی دارد.

در بررسی جدید که در مجله اسپانیایی «تغذیه بیمارستان» منتشر شده، تاکید شده است که در عوض، مصرف ماهی بعنوان جزء اصلی در رژیم غذایی مدیترانه‌ای، مزایای بسیاری برای حفظ سلامت قلب دارد و در واقع افزایش مقدار چربی امگا -3 ماهی در سلول‌های عضلات اسکلتی، حساسیت انسولینی را بهبود می‌بخشد و این امر موجب کاهش خطر بروز دیابت می‌شود.

بهترین و بدترین غذاها برای دیابتی‌ها-قسمت اول


ساختمان پزشکان