مراقب خطر این نوع سردرد باشید

برخی از سردردها بسیار خطرناک هستند و شناخت عوامل ایجاد آن ها به پیشگیری از سردرد کمک می کند.

مراقب خطر این نوع سردرد باشید

سردردها منشا مختلفی دارند، برخی از شایع ترین دلایل ایجاد سردرد؛ دندان درد، عفونت سینوس ها، بیمارهای چشمی و فشارخون بالا گرفته تا تومورهای مغزی هستند . زمانی که منشا درد مشخص باشد، برطرف کردن مشکل از منشا سبب بهبود می شود. در این میان برخی سردردها شایع تر و خطرناک تر هستند که در ادامه این مطلب با این نوع سردردها و دلایل ایجاد آن ها آشنا می شوید.

سردردهای تنشی بسیار خطرناک

نوعی از سردرد ها که شایع و خطرناک است، سردرد های تنشی نامیده می شود و معمولا بصورت نواری در دور سر احساس می شوند و علتش انقباض ماهیچه های زیر پوست سر است که این سردرد بر اثر تنش های روزانه ، اسپاسم و انقباض عضلات کاسه سر بوجود می آید. برای درمان این نوع سردرد توصیه می شود افراد از قرص های مسکن و یا سرد و گرم کردن پیشانی به کمک یک حوله، یا ماساژ آرام شقیقه و گیجگاه استفاده کنند.

سردرهای گردنی، جدیدترین نوع سردرد

امروزه با تغییر در سبک زندگی و وابستگی بشر به تکنولوژی و استفاده بیش از اندازه و مداوم موبایل ، تبلت و لپ تاپ نوعی سردرد به انواع سردرد ها اضافه شده است که به تدریج رو به افزایش است و با نام سردرد با منشا گردن شناخته شده است. علت بوجود آمدن این نوع سردرد ها قرار دادن سر و گردن در وضعیت نامناسب به مدت طولانی است .این عمل در دراز مدت موجب آسیب دیدگی مهر های گردن و بروز سردرد های دردناک می شود .

سردردهای خوشه ای

سردرد های خوشه ای شدیدترین درد را به همراه دارد، در عین حال کمتر از انواع دیگر شایع است. از هر 10 فرد مبتلا به این بیماری، 9 نفرشان مرد است که اغلب سیگاری ها در این گروه قراردارند معمولا درد، هر روز در یک ساعت معین بروز می کند و ممکن است روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. در هنگام شروع حمله، دردی شدید در یک طرف سر احساس می شود . ضمن آن که ممکن است آبریزش بینی و چشم از همان طرف سر آغاز شود. هنگامی که به این نوع سردرد مبتلا شدید ، سیگار نکشید و از انجام فعالیت های استرس زا خودداری کنید.

7 سردرد خطرناک، این سردرد نشان دهنده التهاب مغزی است
ساختمان پزشکان
}