بلایی که لاک پاک کن سرتان می آورد

به دلیل افزایش تنوع لاک و کاربران آن، استفاده از لاک پاک کن این روزها بدون توجه به خطرات آن افزایش چشمگیری داشته است. لاک پاک کن عوارضی نظیر آسم و تهوع به دنبال دارد.

بلایی که لاک پاک کن سرتان می آورد

در نگاه اول شاید فکر کنید که لاک پاک کن برایتان خطری به دنبال ندارد اما با اندکی تفکر خواهید دید که به دلیل استون موجود در لاک پاک کن، این ماده سمی می تواند بر سلامتی شما تاثیر گذار باشد. اگر نمی دانستید که استفاده از لاک پاک کن خطرناک است این مقاله را بخوانید و با بلایی که لاک پاک کن سرتان می آورد آشنا شوید.

مضرات لاک پاک کن ها برای شما

استون به عنوان یک ماده تمیز کننده و پاک کننده استفاده میشود، اما اثرات بسیار مضری بر روی بدن انسان دارد.استون موجود در لاک پاک کن ها اثرات مضر کمتری دارد، اما باز هم میتوانند باعث ایجاد آسیب شوند.شما باید از اثرات جانبی آن آگاه شوید که در این بخش از الودکتر برخی متخصصین درباره عوارض آن بر بدن انسان نظراتشان را ارائه داده اند.
ارگان هایی که ممکن است تحت تاثیر عوارض استون قرار گیرند در ادامه لیست شده اند.

گلو:

استون موجود در لاک پاک کن و یا برای برداشتن ناخن مصنوعی برای گلو خوب نیستند.قرار گرفتن در معرض استون ممکن است موجب تحریک شدید گلو و عبور از بینی شما شود ، که تنفستان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

آسم:

بیماران مبتلا به آسم باید تحت هر شرایطی از استون دور باشند زیرا استون یکی از عوامل تحریک کننده حملات آسمی است.

تهوع و استفراغ:

درمواردی،ممکن است هنگامی که در معرض استون بیش از حد در یک دوره بسیار کوتاه ، قرلر می گیرید باعث تهوع و یا حتی استفراغ شود.

تهوع و استفراغ

استفاده از استون باعث تهوع و استفراغ می شود

چشم ها:

از آنجایی که چشم ها یکی از اندام های بسیار حساس در بدن هستند ، استون نیز بسیار قوی است،پس باید مراقب باشید.ممکن است ابتدا از سوزش چشم رنج ببرید و بعد باعث اشک و تحریک بیشتر چشمتان شود.

ناخن های شکننده:

همانطور که از قبل نیز میدانستید،پاک کردن لاک ناخن ها باعث شکننده شدن و آسیب پذیر شدن ناخن ها میشود که به دلیل قوی بودن استون میباشد و استفاده بیش از حد آن به ناخن و یا پوست اطراف آن آسیب میزند.

پاک کننده های ناخن دو نوع هستند

یکی حاوی استون میباشد و دیگری استون در خود ندارد.لاک پاک کن های حاوی استون فوق العاده هستند و خاصیت پاک کنندگی قوی دارند و برای ناخن های مصنوعی یا کاشت، هیچ ماده پاک کننده ای ، مانند استون عمل نمیکند و حتی در برخی لوازم آرایشی نیز کاربرد دارد اما زمانی که صحبت سلامتی به میان می آید ، استفاده از استون میتواند بسیار خطرناک باشد.تحقیقات نشان داده اند که اگربه طور تصادفی استون بلعیده و یا استنشاق شود و یا حتی از طریق پوست جذب شود ، میتواند اثرات منفی را در سیستم ها و ارگان های مختلف بدن بگذارد.

عوارض جانبی پاک کننده های ناخن

پاک کننده های استون دار حاوی مواد سمی مانند دی متیل فرمالدئید و دی متیل کتون است که میتواند اثرات مضری بر بدن داشته باشد.

استون با کاهش فشار خون، به سیستم قلبی عروقی آسیب میرساند.
استون اثرات منفی بر سیستم گوارشی نیز دارد. مانند: درد شکم، حالت تهوع و استفراغ.
استون ممکن است باعث تنگی نفس و یا مشکل در تنفس شود.
در صورت مصرف تصادفی استون ، فورا به پزشک مراجعه کنید.

در این زمان سن بیمار ، مواد تشکیل دهنده محصول مصرف شده و میزان مصرف آن برای امدادگران بسیار مهم است.

آنها درجه حرارت بدن، وزن، ضربان قلب، فشار خون و میان تنفس بیمار را بررسی میکنند و درمان را ارائه میدهند.

در این مواقع معمولا لوله ای را از طریق بینی به معده وارد میکنند تا سموم را تخلیه کنند و در صورت لزوم ممکن است اکسیژن نیز به بیمار داده شود.

هنگام لاک زدن ناخن ها چه اتفاقی برای هورمون های شما روی می دهد؟

امتياز 5 از 5 بر اساس نظر2 نفر
1304 | 1397/09/11 | لاک ناخن استون

ساختمان پزشکان
}