غذاهایی برای داشتن لبخندی زیبا

آیا می دانید برای داشتن لبخندی زیبا باید دندان هایی سالم و زیبا داشته باشید؟پس در خوردن غذاهایتان دقت کنید تا بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید.

غذاهایی برای داشتن لبخندی زیبا

داشتن لبخندی زیبا می تواند ما را به فردی جذاب تبدیل کند داشتن لبخند زیبا بدون داشتن دندان های سالم و زیبا امکان پذیر نمی باشد. برای داشتن دندان های سالم هم باید به دنبال غذاهای سالم بود. پس برای داشتن لبحندی زیبا باید حواستان به غذاهایتان باشد. اگر با این غذاها آشنا نیستید این مقاله را بخوانید و با غذاهایی برای داشتن لبخندی زیبا آشنا شوید.

غذاهایی برای داشتن لبخندی زیبا

1- چای سبز
چای سبز حاوی پلی‌فنل‌ – یک آنتی‌اکسیدان گیاهی – است که از آسیب دندان‌ها و ایجاد حفره‌ دهانی و بیماری‌های لثه‌ای پیشگیری می‌کند.
چای سبز برای رفع بوی بد دهان نیز موثر است و از رشد باکتری‌هایی که باعث ایجاد این بوی بد می‌شوند جلوگیری می‌کند.
چای سبز، همچنین دارای مقداری فلوراید است که از خراب شدن مینای دندان جلوگیری می‌کند.

2-  شیر و ماست
شیر و ماست بدون مواد شیرین کننده، برای دندان مفید است. آن‌ها دارای اسیدیته پایینی هستند، بدین معنا که از تخریب تدریجی دندان که پوسیدگی نام دارد، پیشگیری می‌کنند.
شیر، منبع غنی از کلسیم است که حافظ سلامتی دندان است و همانطور که می‌دانیم، جزء اصلی و مهم دندان و استخوان است.

3- پنیر
پنیر با کربوهیدرات پایین و کلسیم و فسفات بالا، فواید بسیاری برای دندان دارد.
این ماده غذایی، PH دهان را متعادل می‌کند و به حفظ و بازسازی مینای دندان کمک می‌کند و با تولید بزاق، باکتری که باعث ایجاد حفره دهانی و بیماری لثه  می شود را از بین می‌برد.

4- میوه‌جات
میوه‌های مختلف مانند سیب، توت‌فرنگی‌، مرکبات بخصوص کیوی، حاوی مقادیر فراوانی ویتامین C هستند.
این ویتامین به منزله سیمانی است که دیواره سلول‌ها را محکم نگه می‌دارد و برای سلامتی بافت لثه از اهمیت خاصی برخوردار است و اگر بدنتان به حد کافی این ویتامین را دریافت نکند،  طبق نظر محققان، شبکه کلاژن در لثه‌هایتان از هم فرو می‌پاشد و لثه ‌ها مستعد پذیرش باکتری می‌شوند که موجب ابتلا به بیماری پریودنتال می‌گردد.

5- سبزی‌جات
کدو حلوایی، هویج، سیب‌زمینی و بروکلی مملو از ویتامین A هستند و برای تشکیل مینای دندان وجود این ویتامین بسیار ضروری است علاوه بر آن سبزی‌جات ترد،  لثه‌ها را تمیز کرده، باعث تحریک آن‌ها نیز می‌شوند.

6- پیاز
این سبزی، دارای ترکیب ضد باکتری قوی، بنام سولفور( گوگرد) است.
طبق نظر محققان، بیشترین خاصیت پیاز، زمانی است که به صورت خام و پوست کنده استفاده شود، البته ممکن است خوشمزه نباشد ولی ضامن سلامتی دندان‌های شما خواهد بود.

7- آب
با نوشیدن آب، کمک می‌کنیم تا لثه‌ها مرطوب بمانند و مواد غذایی که لای دندان‌ها گیر کرده و تجزیه شده‌ و در نهایت باعث بوی بد دهان گشته‌اند، شسته شده و از بین بروند.

چطور لبخندی زیبا داشته باشیم؟
383 | 1397/09/16 | لبخند زیبا

ساختمان پزشکان
}