خوراکی های جذاب و سالم برای بچه ها

یک رژیم غذایی مغزی و سالم برای کودکانی که با مشکل بد غذایی روبه رو هستند از دغدغه های بسیاری از مادران است. پختن و سرو غذا برای مهمانی های کودکان که هم سالم و مغزی و درعین حال جذاب باشد، کار سختی است . پیشنهاد ما به شما آماده کردن غذاهای ساده و خوشمزه از موادی که ارزش غذایی بالا مطابق با علاقه بچه ها است. در ادامه این مطلب با چند نوع غذاهای ساده و سالم برای مهمانی بچه ها آشنا خواهید شد.

خوراکی های جذاب و سالم برای بچه ها

پدرها و مادرها معمولا نگران خوراکی های ناسالم و به ظاهر خوشمزه ایی هستند که بچه ها مصرف می کنند. این غذاها که معمولا سرشار از قند و چربی های ناسالم هستند برای سیستم ضعیف هاضمه بچه ها، ایجاد مشکل می کند. به همین دلیل خوراکی هایی که سالم و دارای ظاهر جذاب هستند می توانند به بهبود تغذیه بچه ها کمک کنند.

پاپ کورن کاراملی

وقت جشن گرفتن است و شما نمی دانید که با چه خوراکی هایی از کودکان خود پذیرایی کنید؟ خلاق باشید و با استفاده از این منو غذاهایی سالم و مغزی که بچه ها دوست دارند، آماده کنید.

توپ های شور و شیرین پاپ کورن با طعم کارامل درست کنید. پاپ کرن خوراکی ترد و سرشار از فیبر است. شما می توانید با افزودن مقداری کشمش، شیرینی و فیبر بیشتری به آن اضافه کنید. این تنقلات کم چرب برای یک پارتی خوب، خیلی خوشمزه هستند.

مراقب باشید که به کودکان زیر 3 سال پاپ کورن ندهید، زیرا خطر این وجود دارد که در حین خوردن آن دچار خفگی شوند.

شکلات های تخته ای

میزان چربی این شکلات ها نسبت به انواع دیگر کمتر است و حالت چسپندگی آنها بدون اضافه کردن چربی اضافی، خوردن این شکلات ها را هیجان انگیز می کند. شما می توانید بسیاری از مغزهای حاوی پروتئین را به آنها اضافه کنید و همچنین به بچه های خود اجازه دهید که از تکه های شکلات و آجیل برای غنی کردن شکلات از مواد مغزی، استفاده کنند. البته باید مطمئن شوید که هیچ یک از مهمان های شما نسبت به آجیل حساسیت ندارد.

آشپزی کردن با بچه ها، یک راه عالی برای علاقه مند کردن آنها به غذا و همچنین انتخاب خوراکی های سالم است. برای مثال، آنها می توانند یاد بگیرند که خوردن شیرینی هایی مانند این شکلات ها، گاهی اوقات خوب هستند و نباید در خوردن آنها زیاده روی کنند، مثلا یک نکه 2 اینچی از شکلات مناسب است.

پیتزای مرغ

بچه ها و پیتزا یک ترکیب جدا نشدنی هستند. پیتزا را همراه با پپرونی و سوسیس سفارش ندهید و در عوض به بچه ها اجازه دهید که برای سلامتی بیشتر، پیتزای خود را با آرد گندم کامل سفارش دهند.

باقیمانده ی پیتزا را سریعا داخل یخچال قرار دهید چون مخمرها خیلی سریع رشد می کنند، به همین دلیل باید در جای خنک نگه داری شوند. پیشنهادهای خوبی مانند اضافه کردن سبزیجات تازه و مرغ رژیمی، می توانند به کاهش چربی های ناسالم موجود در پپرونی و سوسیس کمک کنند.

مخلوط سبزیجات ترد و تازه

توصیه می شود به جای خوراکی های ناسالم مانند چیپس و سیب زمینی، از سبزیجات با مزه های تند و خوشمزه استفاده کنید. به عنوان سرگرمی از رنگ ها و مزه های مختلف سبزیجات مانند هویج، گوجه فرنگی انگوری، نخود فرنگی و کلم بروکلی انتخاب کنید. بچه ها را به این خوراکی های کم چرب و آسان عادات دهید. همچنین شما می توانید به جای سس مایونز و شیر پرچرب از ماست یونانی کم چرب استفاده کنید. ماست یونانی سرشار از پروتئین است.