چرا شما یک سکس شگفت انگیز ندارید و چگونه می توانید آن را تغییر دهید

داشتن یک رابطه ی جنسی سالم بر کیفیت زندگی بسیار تاثیر گذار است و می تواند زندگی شما را بهبود دهد. عوامل بسیاری وجود دارد که مانع از یک رسیدن به رابطه ی سالم و لذت بخش می شود. اما نگران نباشید این مشکلات به راحتی قابل حل هستند. در ادامه این مطلب با مشکلات موجود در رابطه جنسی و روش های بهبود آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

چرا شما یک سکس شگفت انگیز ندارید و چگونه می توانید آن را تغییر دهید

یک نظرسنجی روزانه سلامتی نشان می دهد که بسیاری از زنان گاهی اوقات رابطه ی جنسی رضایت بخش ندارند و این اتفاق ممکن است همیشگی نیز باشد. اما این مشکل قابل حل است و بهبود زندگی جنسی شما امکان پذیر است و این ممکن است به همان آسانی بیشتر خوابیدن باشد

 آیا شما یک غذای شگفت انگیز را می خواهید و یا یک سکس شگفت انگیز؟در یک نظرسنجی انجام شده از 3000 زن آمریکایی، نزدیک به 75 درصد از کسانی که به این پرسش پاسخ دادند، اعلام کرده بودند که غذای شگفت انگیز را بیش از سکس شگفت انگیز می خواهند. آیا با این پاسخ شگفت زده شدید؟ دکتر لورن استریچر، متخصص بهداشت زنان و مدیر مرکز بهداشت جنسی در شیکاگو می گوید: غذای شگفت انگیز چیز مطمئن تری است. اما اگر زنان بتوانند رابطه ی بیشتری را با رضایت بیشتری داشته باشند، آیا آنها آن را بیشتر نمی خواهند؟

بسیاری از چیزها می توانند سلامت جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهند مانند: شرایط زندگی، مشکلات سلامت جسمی و نگرش متفاوت در مورد سکس، خودتان و یا بدن خودتان. همچنین مشکلاتی مانند استرس، کمبود خواب، اولویت های شما، مشکلات رابطه و افسردگی می تواند رضایت جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد و یا شما را نسبت به سکس بی میل کند.

اما شما می توانید با کمک گرفتن از موارد زیر، موانع رضایت جنسی را کم کنید.

خواب کافی برای رفع خستگی داشته باشید

بسیاری از زنان به راحتی از لذت بردن از رابطه جنسی خسته می شوند. تقریبا 60 درصد از زنانی که به این تحقیق پاسخ دادند، اعلام کرده اند که خواب کم و کمبود انرژی در حداقل 12 ماه گذشته تا حدودی بر سلامت عمومی آنا تاثیر گذاشته است. کمبود خواب و خستگی موجب ایجاد مشکلات بزرگی در زنان می شود.

با کاهش استرس، لذت جنسی خود را افزایش دهید

استرس می تواند میل شما به رابطه ی جنسی را به دلیل کمبود خواب، کم کند. اگر شما در مورد امور مالی، ناراحتی از کار و یا یک وضعیت خانوادگی ایجاد شده نگران هستید، این سخت خواهد بود که بر روی رابطه ی جنسی تمرکز کنید.

شما نمی توانید به طور کامل از شر استرس در زندگی خود خلاص شوید، اما اینکه چه چیزی به شما فشار می آورد و چگونه آن را کنترل کنید، در طول زمان تغییر خواهد کرد. دانیس مهر سر دبیر ارشد مجله سلامت در مقاله خود در مورد استرس و اضطراب در طول زندگی و کاهش آن و پیدا کردن تعادل و افزایش میل جنسی، توضیح های بسیاری می دهد.

تصور بد در مورد بدن خود

در گزارش ویژه مجله سلامتی در سال 2017، 68 درصد از زنان گفته اند که فکر برهنه شدن، سبب ناراحتی و انقباض ماهیچه های آنها می شود. بدون شک یک تصور ضعیف در مورد بدن می تواند بر زندگی جنسی شما تاثیر بدی داشته باشد و این امکان پذیر نیست که به راحتی تصور خود را عوض کنید و شکل بهتر از بدن خود را تصور کنید و به آن عادت کنید. اما شما می توانید در طول زمان یاد بگیرید که احساس بهتری در مورد بدن خود و خودتان به عنوان یک شخص داشته باشید. در مقاله ی 5 روش برای بهبود تصور شما از بدنتان زمانیکه شما مبتلا به ام اس هستید، در مورد یادگیری برخی از روش های دوست داشتن بدن خود به همان شکلی که هست، توضیحاتی آورده شده است. زمانیکه تصور شما نسبت به بدنتان بهتر شود زمان کمتری را در مورد اندیشیدن به بدن خود صرف خواهید کرد و زمان کمتر برای نگرانی در مورد بدنتان به معنی زمان بیشتر برای فعالیت هایی است که شما دوست دارید.  

 وجود بیماری هایی که رابطه ی جنسی را سخت می کند

عفونت های قابل انتقال از راه جنسی، همیشه وجود دارد و این عفونت ها ممکن است منجر به بیماری هایی مانند کلامیدیا، گونوره و سیفلیس شود. تحقیقات نشان می دهد که کلامیدیا درمان نشده می تواند منجر به ناباروری، بیماری های التهابی لگن و درد مزمن لگن شود. این موضوع خیلی جدی است. دکتر الرین می گوید: آگاهی از STD برای زنان در تمام سنین اهمیت دارد. دو نوع دیگر از بیماری های مقاربتی که افراد فعال در رابطه جنسی باید بدانند، عبارتند از: تبخال و عفونت HPV. حاملگی ناخواسته یکی دیگر از خطرات بالقوه داشتن رابطه جنسی است و باید گزینه هایی برای کنترل و جلوگیری از این حاملگی ها را در نظر داشته باشید.

تاثیر شرایط و مشکلات سلامتی بر رابطه جنسی

زندگی کردن با بیماری های مزمن سبب ایجاد انواع مختلف تنش و استرس می شود و این استرس اغلب همراه با مشکلات خواب، افسردگی و اضطراب، مسائل مربوط به تصور در مورد بدن خود، نگرانی های مالی، درد و بعضی اوقات اختلال در عملکرد جنسی است.

آیا ممکن است که با وجود بیماری مزمن ام اس، زندگی جنسی سالم داشته باشید؟ بله امکان پذیر است و با اجرای یک برنامه ی بهبود رابطه جنسی می توانید به زندگی جنسی سالمی برسید.

یک سکس شگفت انگیز و یک غذای شگفت انگیز: این متواضعانه نیست

منبع: الو دکتر

7قانون مهم اتاق خواب زوجین!

آیا رابطه جنسی بعد از زایمان ممکن است؟

خوراکیهای خوب و بد برای سلامت جنسی!