چگونه می توانید یک سکس ایمن و لذت بخش را ایجاد کنید؟

parya
رابطه ی جنسی و لذت بردن از آن، یک فرآیند دو طرفه و متقابل است و لازم است که زن و شوهر، هر دو برای رسیدن به یک سکس لذت بخش، خوب و ایمن تلاش کنند. در این مطلب به برخی از روش های یک سکس خوب و ایمن اشاره شده است.

آیا شما با برقراری رابطه ی جنسی، احساس لذت نمی کنید و یا برقراری رابطه ی جنسی برای شما دردناک است؟ احتمالا شما در مورد اینکه تا چه اندازه شریک جسی شما لذت می برد، نگران هستید. به هر حال، اگر شما بر روی آن کار می کنید، می توانید با استفاده از روش های زیر، زندگی جنسی خود را بهبود بخشید.

از روش های ایمن سکس استفاده کنید

استفاده از روش های ایمن و بی خطر سکس، می تواند به شما اعتماد به نفس دهد و سبب شود که به راحتی از برقراری رابطه ی جنسی لذت ببرید و آرامش داشته باشید. با در نظر گرفت این موضوع، برنامه ای برای ایجاد یک زندگی جنسی تا حد ممکن امن، ایجاد کنید. اگر می توانید، قبل از برقراری رابطه ی جنسی در مورد علایق و خواسته های جنسی شریک خود، مطلع شوید و به طور آشکار و صریح در مورد گذشته ی جنسی خود بحث کنید. استفاده از کاندوم قبل از رابطه ی جنسی، می تواند یک روش مناسب برای یک سکس ایمن باشد.

  • تنها استفاده از کاندوم های لاتکس و پلی یورتان می توانند از ابتلا به STIs و HIV محافظت می کنند. کاندوم های پلی اورتان ممکن است راحتتر از کاندوم های لاتکس پاره شوند. لازم است که هر زمانی که رابطه ی جنسی از طریق واژن یا رابطه ی دهانی برقرار می کنید، از کاندوم استفاده کنید.
  • همچنین لازم است که زنان واکسن HPV را برای پیشگیری از مشکلاتی مانند زگیل تناسلی و سرطان دهانه ی رحم را دریافت کنند. واکنس HPV ممکن است موجب خستگی یا واکنش های حساسیتی در برخی از افراد شود. بنابراین، با پزشک خود در مورد اینکه چه واکسنی برای شما مناسب تر است، صحبت کنید.

بدن خود را دوست داشته باشید

احساس خجالت و یا شرم از بدن خود می تواند ایجاد ناراحتی و نگرانی در برقراری رابطه ی جنسی شود. اگر شما با تصورات منفی در مورد بدن خود که زندگی جنسی شما را تحت تاثیر قرار می دهند روبه رو هستید، با آن مبارزه کنید و سعی کنید آنچه را که می توانید، تغییر دهید و آنچه را که نمی توانید اصلاح کنید، قبول کنید. احساس رضایت در مورد بدن خود، کلید خوشبختی و اولین گام برای زندگی جنسی بهتر است.

  • سعی کنید که در آینه به خودتان نگاه کنید و هر روز نقاط مثبت جدیدی در مورد خودتان کشف کنید.
  • شما همچنین می توانید از این نقاط مثبت برای به دست آوردن شناخت جنسی در مورد خود بهره ببرید. زنانی که خود ارضایی می کنند، رضایت جنسی بیشتری نسبت به دیگر زنان دارند. پی بردن به اینکه چه چیزی برای شما خوب و مفید است، به شما در گفتگو با شریک جنسیتان در مورد نیازهایتان، کمک خواهد کرد.

به طور آشکار و صریح با شریک جنسی خود ارتباط برقرار کنید

ارتباط و گفتگو با شریک جنسی شما رضایت جنسی را در شما بهبود می بخشد و به ایجاد صمیمیت بین شما کمک می کند. ممکن است برقراری ارتباط با همسر برای شما سخت باشد، به ویژه اگر با برقراری رابطه ی جنسی و بروز خواسته های جنسی راحت نباشید. شما می توانید در مورد گفتگوی خود از قبل فکر کنید.

  • مهم نیست که شما چه اندازه در مورد هم فکر می کنید و از روحیات هم با خبر هستید، اما شریک زندگی شما توانایی خواندن ذهن شما را ندارد. اگر می خواهید چیزی را در ارتباط با شریک خود در زندگی جنسیتان تغییر دهید، مهم است که در مورد آن بحث و صحبت کنید. اگر شریک جنسی شما، واقعا به شما متعهد باشد، می تواند به شما و خواسته هایتان گوش دهد و به نیازهایتان احترام گذارد.
  • صحبت کردن در مورد نیازهای جنسی شما، حتی می تواند یک تجربه ی خوب برای قوی تر کردن رابطه ی شما و شریک زندگی شما باشد.