تاثیر انجام تمرینات ورزشی بر سلامتی با بالا رفتن سن

بالا رفتن سن، تغییراتی در بدن از جمله تحلیل رفتن عضله ها ایجاد می کند و این تغییرات می توانند سسب تاثیرات منفی سلامتی شوند. تمرینات ورزشی موجب کاهش این تغییرات و رضایت از وضعیت روانی و بدن خود می شود.

تاثیر انجام تمرینات ورزشی بر سلامتی با بالا رفتن سن

در مرحله ی اول، تمرین و ورزش کردن بسیار خوب است و مزایای بیشتری از رسیدن به هدفی که شروع کرده اید، دارد. در مرحله ی دوم، ورزش کردن تنها نباید یک هدف لذت بخش باشد، اما بسته به مرحله ی زندگی و فاکتورهای روش زندگی شما از جمله: سن، ناتوانی یا عوامل محیطی، می تواند شامل برنامه های خاصی باشد که می تواند به شما و بدنتان کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما مستعد سقوط و افتادن هستید، ممکن است بخواهید که بر رویه های تحرک، بیشتر تمرکز کنید.

اما چگونه شما متوجه درست و مناسب بودن این تمرینات شوید؟ در اینجا، ما روش های مختلفی را انتخاب کرده ایم و شما می توانید آنها را با اولویت ها یا مهم ترین نگرانی های خود تطبیق دهید.

افزایش تحرک و ورزش کردن

همانطور که سن شما بالاتر می رود، مهم است که فعال بودن خود را حفظ کنید و یا در صورتی که قبلا فعال نبوده اید، با بالا رفتن سن، شروع به ورزش کردن کنید. اگر شما به این نکته ی ببرید که بدن شما همانند سابق قوی نیست، بیشتر فعالیت داشته باشید و آن را به شکل سابق برگردانید. برای رسیدن به این هدف، تحرک و انعطلف پذیری، کلیدی است. عدف فعالیت در سن های بالا می تواند به کاهش توده ی عضلانی و تراکم استخوان، از دست دادن چابکی و افزایش چربی بدن، منجر شود. با این حال، حتی 30 دقیقه پیاده روی سریع در روز می تواند به این مسائل و بسیاری دیگر کمک کند: از جمله:

  • کاهش فشار خون
  • افزایش تعادل
  • افزایش تحرک و انعطاف پذیری

کاهش وزن

تمایل به کاهش وزن و یا نیاز به آن، زمانیکه برای بدن شما مناسب باشد، چیز بدی نیست. اما در مورد چگونگی رسیدن به هدف خود، مراقب باشید. اگر کاهش وزن به عنوان یک هدف قرار گیرد، ممکن است مضرتر از رسیدن به آن از طریق یک اثر جانبی از تنظیم رژیم غذایی، شیوه ی زندگی یا رژیم ورزشی باشد. به جای اینکه به ورزش کردن به عنوان تنها مسیری برای رسیدن به کاهش وزن فکر کنید، می توانید آن را به عنوان یک از مزایای آن ببینید. شما می توانید یک شیوه ی تمرین کردن را انتخاب کنید که توازنی بین تمرینات کاهش وزن و تمرینات هوازی را حفظ کند.

توده ی عضلانی بیشتر، BMR یا میزان متابولیسم پایه را برای کمک به کاهش چربی بدن، افزایش می دهد. اما ممکن است که شما بیشتر از چربی، وزن کم کنید. بنابراین، مقیاس بیشتر، اعتباری برای پیشرفت شما نیست. در عوض، بر روی سلامتی خود و اینکه چه احساسی دارید بیشتر تمرکز کنید.

تمرینات ورزشی برای تمام بدن خوب است

اگر ایده ی ساخت و پرورش عضلات توسط صفحات مجازی، مسابقات پرورش اندام و یا عوامل دیگری ایجاد شده باشد، آن ها را از بین ببرید. عضلات شما، کارها و وظایف شگفت انگیزی برای بدن انجام می دهند و به حداکثر رساندن توان بالقوه ی آنها، مزایای فراوانی را به همراه دارد. حتی اگر شما کالری بیشتری را در طول تمرینات هوازی بسوزانید، تحرک و انجام تمرینات ورزشی عضله در طولانی مدت، مهمترین چیز است و بالا و یا پایین بودن توده ی عضلانی، هر کدام تاثیرات متفاوتی بر سلامتی دارند.

مطالعه ای که در سال 2009 انجام شد، نشان داد که مردان با توده ی عضلانی بیشتر، مرگ و میر ناشی از سرطان در آنها کمتر است، در حالی که یکی دیگر از تحقیقات نشان می دهد که افزایش توده ی عضلانی می تواند سبب حساسیت به انسولین شود.