تاثیر انجام تمرینات ورزشی بر سلامتی با بالا رفتن سن

parya
بالا رفتن سن، تغییراتی در بدن از جمله تحلیل رفتن عضله ها ایجاد می کند و این تغییرات می توانند سسب تاثیرات منفی سلامتی شوند. تمرینات ورزشی موجب کاهش این تغییرات و رضایت از وضعیت روانی و بدن خود می شود.

در مرحله ی اول، تمرین و ورزش کردن بسیار خوب است و مزایای بیشتری از رسیدن به هدفی که شروع کرده اید، دارد. در مرحله ی دوم، ورزش کردن تنها نباید یک هدف لذت بخش باشد، اما بسته به مرحله ی زندگی و فاکتورهای روش زندگی شما از جمله: سن، ناتوانی یا عوامل محیطی، می تواند شامل برنامه های خاصی باشد که می تواند به شما و بدنتان کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما مستعد سقوط و افتادن هستید، ممکن است بخواهید که بر رویه های تحرک، بیشتر تمرکز کنید.

اما چگونه شما متوجه درست و مناسب بودن این تمرینات شوید؟ در اینجا، ما روش های مختلفی را انتخاب کرده ایم و شما می توانید آنها را با اولویت ها یا مهم ترین نگرانی های خود تطبیق دهید.

افزایش تحرک و ورزش کردن

همانطور که سن شما بالاتر می رود، مهم است که فعال بودن خود را حفظ کنید و یا در صورتی که قبلا فعال نبوده اید، با بالا رفتن سن، شروع به ورزش کردن کنید. اگر شما به این نکته ی ببرید که بدن شما همانند سابق قوی نیست، بیشتر فعالیت داشته باشید و آن را به شکل سابق برگردانید. برای رسیدن به این هدف، تحرک و انعطلف پذیری، کلیدی است. عدف فعالیت در سن های بالا می تواند به کاهش توده ی عضلانی و تراکم استخوان، از دست دادن چابکی و افزایش چربی بدن، منجر شود. با این حال، حتی 30 دقیقه پیاده روی سریع در روز می تواند به این مسائل و بسیاری دیگر کمک کند: از جمله:

  • کاهش فشار خون
  • افزایش تعادل
  • افزایش تحرک و انعطاف پذیری