عادت های ناسالم تهدید کننده رابطه ی جنسی

رابطه ی جنسی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و عادات زندگی ناسالم می تواند موجب کاهش کیفیت آن شود. در ادامه با مهمترین عادات ناسالمی که می توانند رابطه ی جنسی را تحت تاثیر قرار دهند بیشتر آشنا خواهیم شد.

عادت های ناسالم تهدید کننده رابطه ی جنسی

رابطه ی جنسی یکی از بخش های مهم زندگی است که لازم است به سلامت آن توجه زیادی شود. رابطه ی جنسی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و بسیاری از روش های ناسالم زندگی می تواند بر روی کیفیت آن تاثیرات منفی ایجاد کند. در این مطلب سعی شده است که به برخی از روش ها و عادات ناسالمی که می توانند کیفیت رابطه ی جنسی را کاهش دهند اشاره شود.

خوردن غذاهای بد

اگرشما مواد غذایی یا نوشیدنی های غیر ضروری را دوست دارید، شما بدن خود را با مقدار زیادی از کربوهیدرات های تصفیه شده، قندهای ساده و چربی های اشباع شده و ترانس پر می کنید. مصرف این غذاها می تواند جریان خون شما را کاهش دهد و بر سلامت شما در طول رابطه ی جنسی تاثیر گذار باشد. بهتر است که مصرف مواد غیر ضروری و به درد نخور را حذف کنید و به جای آن مقدار زیادی از میوه ها، سبزیجات و پروتئین های گیاهی (آجیل، لوبیا و توفو) را در رژیم غذایی خود بگنجانید. نتیجه ی این کار، یک برنامه ی غذای سالم است که انرژی بیشتری به رابطه ی جنسی می دهد.

شما مقدار زیادی نمک می خورید

زمانیکه مصرف غذاهای شور به طور مرتب، بخشی از غذاهای شما را تشکیل می دهد، احتمال ابتلای شما به فشار خون بالا بیشتراست که این می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد. از مصرف مواد غذایی فوری و بسته بندی شده که اغلب حاوی سدیم بالایی هستند، پرهیز کنید. در عوض شما می توانید با اضافه کردن ادویه جات به غذا، به آنها عطر و طعم دهید.

شما همیشه مضطرب هستید

فشار و نگرانی همیشگی، شما را از بین می برند. زمانیکه شما بدن خود را با هورمون استرس برای مدت طولانی، مورد حمله قرار می دهید، این می تواند سلامت و همچنین میل جنسی را در شما از بین ببرد. سعی کنید عواملی را که سبب ایجاد فشار و استرس در شما می شوند را پیدا کنید، بنابراین می توانید در مورد بهترین روش های مقابله با آنها، فکر کنید. همچنین یک ایده ی خوب این است که زمان مشخصی را برای قدم زدن در پارک، شرکت در کلاس یوگا یا حضور در یک نمایش خنده دار برای خندیدن، در نظر بگیرید.