نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه

با توجه به حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در این دوره از رقابت های جام جهانی، مطمعنا تعداد بیشماری از ایرانیان برای دیدن بازی های جام جهانی به روسیه اقدام خواهند کرد، اگر شما هم علاقه دارید به روسیه سفر کنید وبلیط جام جهانی روسیه را بخرید و بازی های جام جهانی را ببینید ولی با نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه آشنا نیستید، ما دراین مقاله به طور کامل نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه را برایتان آماده کرده ایم.

نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه

بلیط جام جهانی روسیه

بعد از قرعه کشی تیم های شرکت کننده در جام جهانی روسیه و مشخص شدن حریفان خیل عظیمی از مردم و علاقمندان به فوتبال و بازی های هیجان انگیز جام جهانی برای خرید بلیط جام جهانی روسیه اقدام می کنند. با توجه به آسان بودن مسافرت از ایران به روسیه و حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در این دوره از رقابت های جام جهانی، مطمعنا تعداد بیشماری از ایرانیان برای دیدن بازی های جام جهانی به روسیه اقدام خواهند کرد، اگر شما هم علاقه دارید به روسیه سفر کنید وبلیط جام جهانی روسیه را بخرید و بازی های جام جهانی را ببینید ولی با نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه آشنا نیستید، ما دراین مقاله به طور کامل نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه را برایتان آماده کرده ایم. با خواندن این مقاله و آشنایی بانحوه خرید بلیط جام جهانی به راحتی می توانید بلیط جام جهانی را بخرید و از سفر خود لذت ببرید.

 نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه 

نحوه خرید بلیط جام جهانی روسیه به این شکل است که ، بلیتطهای جام جهانی از طریق وبسایت فیفا به فروش می‌رسد و بلیط فروشی از تاریخ 14 سپتامبر 2017  (23 شهریور 1396) آغاز شده است. فیفا اعلام کرده که این بلیط فروشی در دو فاز انجام می‌شود که در هر فاز با شرایطی خاص بلیت ها به فروش خواهد رسید. اولین بخش از اولین فاز بلیت فروشی از 14 سپتامبر تا 12 اکتبر (23 شهریور تا 20 مهر) است که طی آن، حتی خریداران می توانند بلیت تیم هایی که صعودشان هنوز قطعی نشده را بخرند. اسم تمامی تیم های که در مرحله مقدماتی جام جهانی حضور دارند در لیست خرید وجود دارد و در صورتی که تیم مورد نظر راهی جام جهانی نشود، امکان پس دادن با کسر 10 دلار یا جایگزینی بلیت با مسابقه ای در همان مرحله پیش روی شما خواهد بود.  برای تیم هایی که به جام جهانی صعود کرده اند هم امکان خرید بلیت های بعد از مرحله گروهی وجود دارد. در صورت حذف آن تیم در هر مرحله، بلیت به بازی تیمی که تیم مورد نظر شما را حذف کرده است تعلق خواهد گرفت. برای نمونه شما بلیت بازی ایران در مرحله یک هشتم را خریداری می کنید ولی ایران پیش از این مرحله حذف می شود بلیت شما به بازی تیم حذف کننده ایران تعلق خواهد گرفت.

بخش دوم فاز اول بلیت فروشی از 16 نوامبر تا 28 نوامبر(25 آبان تا 7 آذر) انجام خواهد شد که طی آن بلیت های باقی مانده به فروش می‌رسد.

فاز دوم بلیت فروشی نیز مثل فاز اول به دو بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول باز هم بلیت ها از 5 دسامبر تا 31 ژانویه (14 آذر تا 12 بهمن) به فروش خواهد رسید که طی این مرحله هواداران می‌دانند که بلیت کدام بازی را خریداری کرده و این دیدار در کدام ورزشگاه برگزار می‌شود. بخش دوم نیز از 13 مارس تا 3 آوریل ( 23 اسفند تا 14 فروردین) ادامه خواهد یافت.

همچنین بلیت‌های لحظه آخری نیز به فروش خواهد رسید که از 18 آوریل تا 15 جولای (29 فروردین تا 24 تیر) که روز فینال جام جهانی است، به فروش می‌رسد.

فیفا همچنین بلیت ها را به 4 بخش تقسیم کرده است. بلیت‌های بخش اول، دوم و سوم به هواداران فوتبال در سرتاسر جهان فروخته خواهد شد و بلیت های بخش چهارم تنها به افرادی که ملیت روس دارند فروخته می‌شود و حداقل 350 هزار بلیت به این افراد تعلق خواهد داشت. به علاوه قیمت بلیت‌های مخصوص هواداران روس ارزانتر از دیگر بخش‌هاست.  بدین ترتیب که ارزانترین بلیت برای روس ها 17 پوند (82 هزار تومان) است و در سه بخش دیگر، ارزانترین بلیت 80 پوند (384 هزار تومان) است. قیمت های بخش اول، دوم و سوم به دلار و قیمت بخش چهارم به روبل نوشته شده است.

 

در ردیف اول قیمت بازی افتتاحیه اعلام شده است که بین 550 دلار تا 220 دلار (2 میلیون و 100 هزار تومان تا 835 هزار تومان) خواهد بود. . ردیف دوم  متعلق به دور گروهی رقابت هاست  که بین 210 دلار تا 105 دلار ( 400 هزار تومان تا 800 هزار تومان) خواهد بود و ردیف سوم به مرحله یک هشتم نهایی تعلق دارد که بلیت های این دور نیز بین 210 دلار تا 105 دلار (440 هزار تومان تا 930 هزار تومان) است . در ردیف چهارم قیمت بلیت‌های یک چهارم نهایی عنوان شده که بین 365 دلار تا 175 دلار ( 665 هزار تومان تا 1 میلیون و 390 هزار تومان)  و ردیف پنجم به نیمه نهایی اختصاص یافته که بین 750 دلار تا 285 دلار ( 1 میلیون و 100 هزار تومان تا 2 میلیون و 850 هزار تومان ) است.

در ردیف ششم قیمت بلیت دیدار رده بندی که بین 365 دلار تا 175 دلار ( 390 هزار تومان تا 1 میلیون و 390 هزار تومان ) اعلام شده و ردیف آخر به فینال اختصاص دارد که 1100 دلار تا 455 دلار ( 1 میلیون و 730 هزار تومان تا 4 میلیون و 180 هزار تومان) خواهد بود . گرانترین بلیت به نیمه نهایی و فینال و ارزانترین بلیت به مرحله گروهی و یک هشتم اختصاص دارد.


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


مجله خبری
ساختمان پزشکان