شیر صحرا لقب کیست؟

از گذشته های دور تا کنون ایران مهد پرورش دلاورانی بوده که برای ایران جان خود را داده اند. یکی از این دلاوران به دلیل رشادت هایش لقب شیر صحرا را از آن خود کرده است. آیا می دانید شیر صحرا لقب کیست؟

شیر صحرا لقبی است که بسیار می شنویم و بخاطر تلاش ها و مردانگی های یکی از دلاور مردان ایرانی این نام را بر وی نهاده اند. آیا شما هم می دانید که شیر صحرا لقب کیست؟ اگر نمی دانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شیر صحرا لقب کیست؟

حسن آبشناسان فرمانده ای است که صدام شخصا برای سرش جایزه تعیین کرد.وی فقط با هشت نفر کلاه سبز در دشت عباس کاری کرد که رادیو عراق اعلام کردکه یک لشکر از نیروهای ایرانی در دشت عباس مستقرشده است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

درسال 1335 وارد ارتش شد سریعا به نیروهای ویژه پیوست .فارغ التحصیل اولین دوره رنجری درایران بود. دوره سخت چتربازی وتکاوری را در کشور اسکاتلند گذراند. دراسکاتلند در مسابقه نظامی بین تکاوران ارتشهای جهان اول شد وقدرت خود وایران رابه رخ کشورهای صاحب نام کشاند. وی اولین کسی بود که دردفاع مقدس نیروهای عراقی را به اسارت گرفت او طی نامه ای به صدام حسین او رابه نبرد در دشت عباس فراخواند صدام یک لشکر به فرماندهی ژنرال عبدالحمید معروف به دشت عباس فرستاد عبدالحمید کسی بود که در اسکاتلند از این ایرانی شکست خورده و هفتم شده بود.پس ازنبردی نابرابر و طولانی عراقیها شکست خورده و او شخصا ژنرال عبدالحمید را به اسارت میگیرد.

درسال 62به فرماندهی قرارگاه حمزه وسپس فرماندهی لشکر 23 نیروهای ویژه منسوب میشود. بخاطر رشادتش درجنگ به اولقب شیرصحرا دادند.
وی در عملیات قادر درمنطقه سرسول براثر اصابت ترکش توپ به شهادت رسید . زمان شهادت رادیو عراق باشادی مارش پیروزی پخش کرد.
اینهاگوشه کوچکی از رشادت بزرگ مردی بودکه اکثریت ایرانیان او را نمی شناسند. او سرلشکر شهید حسن آبشناسان بود فرمانده شجاع نیروهای ویژه ایران…
روانش شاد ویادش گرامی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ