مضرات زنجبیل برای بدن

Shabnam Khesal
زنجبیل گیاهی پایا و بومی نواحی چین و هند است و در آب و هوای گرم در سراسر جهان رشد می کند. ریشه تند و معطر این گیاه توسط بسیاری از فرهنگ ها در طبخ غذا و امور پزشکی استفاده می شود. به گزارش هلث لاین، بیشتر افراد از آن به عنوان ادویه استفاده می […]

زنجبیل گیاهی پایا و بومی نواحی چین و هند است و در آب و هوای گرم در سراسر جهان رشد می کند. ریشه تند و معطر این گیاه توسط بسیاری از فرهنگ ها در طبخ غذا و امور پزشکی استفاده می شود.

به گزارش هلث لاین، بیشتر افراد از آن به عنوان ادویه استفاده می کنند یا آن را با سوشی می خورند، اما زنجبیل را می توان در قالب چای هم استفاده کرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده را در یک پیمانه آب جوش خیس کنید و آن را میل کنید.

عوارض جانبی، واقعیت یا شایعه

به نظر نمی رسد چای زنجبیل عوارض جانبی جدی داشته باشد. شما هم که بیش از 4 گرم زنجبیل در روز مصرف نمی کنید بنابراین تصور نمی شود که مشکل جدی برای افراد پیش بیاید.

بسیاری از مردم فکر می کنند زنجبیل می تواند تولید صفرا را افزایش دهد، اما هیچ مدرک علمی در این مورد وجود ندارد. با این حال اگر سابقه مشکلات کیسه صفرا دارید، بهتر است قبل از استفاده از چای زنجبیل با پزشک خود مشورت کنید.

یکی از عوارض جانبی جزئی نوشیدن چای زنجبیل سوزش یا ناراحتی معده است، شبیه احساسی که هنگام خوردن غذاهای ادویه دار احساس می کنید که احتمال می رود این سوزش را با آلرژی زنجبیل اشتباه بگیرید.

با این حال، اگر بعد از نوشیدن چای زنجبیل بثورات یا ناراحتی در دهان یا معده خود احساس می کنید، ممکن است به زنجبیل حساسیت داشته باشید.

این گیاه ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند، بنابراین ممکن است سبکی سر را به عنوان یک عارضه جانبی تجربه کنید. زنجبیل همچنین حاوی سالیسیلات ماده شیمیایی موجود در آسپرین که به عنوان رقیق کننده خون عمل می کند، است که این می تواند مشکلاتی را برای افراد مبتلا به اختلالات خونریزی ایجاد کند.

ادعاهای بهداشتی

برخی محققان می گویند چای زنجبیل می تواند سرفه و سایر مشکلات تنفسی را درمان کند. همچنین مطالعات نشان می دهد زنجبیل می تواند فشار خون را کاهش دهد و ممکن است به اندازه برخی از داروهای معمول استفاده شود.

به علاوه در تحقیقات نشان داده شده است جینجرول یكی از اجزای زنجبیل رشد تومور را در آزمایشگاه مهار می كند. بسیاری از کاربران ادعا می کنند چای زنجبیل درد آرتروز و دردهای عضلانی را نیز تسکین می دهد.

چای زنجبیل به طور سنتی برای مشکلات معده استفاده می شود معروف ترین آن برای جلوگیری یا قطع حالت تهوع است. این ممکن است به حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی یا جراحی نیز کمک کند. البته استفاده از زنجبیل برای رفع تهوع صبحگاهی در دوران بارداری بحث برانگیز است.

قبل از مصرف هر کاری حتما با پزشک خود مشورت کنید تا حالت تهوع در صورت بارداری، تحت سرطان درمانی یا جراحی را کاهش دهید.

بیشتربخوانید:رد پای معجزه گر زنجبیل در تمام بیماری ها

بیشتربخوانید:چرا باید زنجبیل بخوریم؟

بیشتربخوانید:مزایای فوق العاده آب زنجبیل برای سلامتی

در پایان

استفاده از هر چیزی بیش از حد طبیعی مسلما باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد، اما اگر به طور کلی سلامت هستید و زنجبیل را نیز دوست دارید این گیاه را نوش جان کنید و نگران نباشید.

مترجم: الهه زارعی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ