چرا باید زنجبیل بخوریم؟

زنجبیل دارای خواص بسیار زیادی است که به همین علت افراد زیادی آن را در رژیم غذایی خود مصرف می کنند.اما آیا می دانید زنجبیل چه خواص بالقوه و فوق العاده ای دارد؟در این مطلب بخوانید.

زنجبیل

زنجبیل در آسیای جنوب شرقی آسیا کاشت و برداشت میشود ،استفاده از زنجبیل در غذا و دارو در سراسر جهان رایج است. گیاه زنجبیل غنی از مواد شیمیایی طبیعی است که می تواند  سلامت شما را ارتقا بخشد.

آب زنجبیل، به عنوان چای زنجبیل شناخته شده است، که یک راه برای لذت بردن و بهره بری از مزایای زنجبیل است. در ادامه این مطلب از الودکتر به خواص زنجبیل پرداخته شده است.

فواید و خواص زنجبیل

همانند بسیاری از داروهای گیاهی، برای شناخت بهتر و اثبات مصرف آب زنجبیل و زنجبیل، تحقیقات بیشتری لازم است. با این حال، مزایای بالقوه ای نیز وجود دارد که توسط تحقیقات محدودی  که صورت گرفته، پشتیبانی می شود.

ضد التهاب

التهاب یکی از راه های حفظ  و درمانی طبیعی بدن است. میکروب ها، مواد شیمیایی و رژیم غذایی ضعیف می توانند باعث التهاب بیش از حد و آسیب به بدن شوند.

التهاب برای بسیاری از افراد یک تجربه بسیار رایج است. برای مبارزه با التهاب مزمن، ممکن است تغییرات غذایی و تغذیه ای ضروری باشد

مصرف زنجبیل می تواند به پیشگیری و التیام زخم کمک کند. یک منبع مطالعاتی نشان داد که زنجبیل می تواند واکنش های آلرژیک را کاهش دهد، در نتیجه در کاهش التهاب می تواند نقش مهمی ایفا کند.

یک منبع مطالعاتی کوچک ، نیز نشان داد افرادی که مکمل های روزانه زنجبیل مصرف می کردند، پس از کار کردن، درد عضلانی کمتری داشتند. درد عضلانی می تواند ناشی از التهاب باشد.

آنتی اکسیدان

خواص آنتی اکسیدانی زنجبیل ممکن است با:

  •     بیماری قلبی
  •     بیماری های نوروژنیک مانند پارکینسون، آلزایمر و هانتینگتون
  •     سرطان
  •     علائم پیری

مبارزه کند.

در کاهش استرس موثر است . اکسیداتیو باعث آسیب به سلول های شما می شود اما برخی از گزینه های شیوه زندگی مانند نوشیدن مقادیر زیاد الکل، سیگار کشیدن بیش از حد با خوردن غذاها و نوشیدنی هایی با آنتی اکسیدان هایی مانند آب زنجبیل می تواند به جلوگیری از عوارض جانبی منفی کمک کند.

طبق یک منبع تحقیقاتی ، زنجبیل می تواند مانع نارسایی کلیه شود. زنجبیل همچنین ممکن است رشد تومورها را کند کند و یک منبع تحقیق در دست بررسی شواهدی مبنی بر اینکه زنجبیل ممکن است به کنترل انواع سرطان کمک کند نیز ،وجود دارد .

آنتیموان و کمک هضم

بسیاری از پزشکان در سراسر جهان زنجبیل را برای کمک به کاهش گوارشی، استفراغ و تهوع توصیه می کنند.

تعادل قند خون

یک منبع تحقیقاتی نشان دادند که زنجبیل در افراد مبتلا به دیابت، قند خون ناشتا را بهبود می بخشد. نوشیدن چای زنجبیل برای افراد مبتلا به دیابت می تواندد یک راه درمانی بسیار عالی باشد.

کلسترول

یک مطالعه اخیر نشان داد که زنجبیل نشانگرهای بیماری قلبی مانند فعالیت های آرژنین، کلسترول و تری گلیسیرید را در افراد دارای رژیم غذایی با چربی بالا ،کاهش می دهد.

کاهش وزن

آب زنجبیل می تواند به کاهش وزن کمک کند که همراه با رژیم غذایی و ورزش سالم باشد. به همین علت به افرادی ه در رژیم هستند و یا قصد کاهش وزن را دارند توصیه می شود که زنجبیل مصرف نمایند.

هیدراتاسیون

این مزیت عمدتا به این دلیل است که شما زنجبیل خود را در آب مصرف می کنید. وجود هیدراته برای حمایت از سلامتی بسیار مهم است. بسیاری از ما هر روز به اندازه کافی آب مصرف نمی کنیم. شروع روز خود با یک لیوان آب زنجبیل، و یا پیدا کردن یک راه دیگر به طور منظم برای نوشیدن روزانه، به سلامتی شما کمک می کند

منبع :الودکتر

کنجد مانند گوشت اما بدون مضرات آن!

خواص سس کنجد

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ