سیستم ایمنی بدن خود را با این ۵ ماده غذایی بهبود ببخشید

alodoctoradmin2
بسیاری از ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات موجود در غذا‌ها در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارند. ضروری‌ترین مواد مغذی برای بهبود توان ایمنی بدن، ویتامین‌های A (بتاکاروتن)، B، C، D، E، اسید فولیک و اسید لینولئیک، مس، آهن، سلنیوم و روی هستند. با مصرف این مواد غذایی مغذی نیز می‌توانید سیستم […]

بسیاری از ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر ترکیبات موجود در غذا‌ها در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارند. ضروری‌ترین مواد مغذی برای بهبود توان ایمنی بدن، ویتامین‌های A (بتاکاروتن)، B، C، D، E، اسید فولیک و اسید لینولئیک، مس، آهن، سلنیوم و روی هستند.

با مصرف این مواد غذایی مغذی نیز می‌توانید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید:

۱) توت‌ها
توت سفید، توت فرنگی، شاه‌توت و … همگی حاوی ویتامین C و آنتی‌اکسیدان هستند و به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند.
۲) سیر
سیر یک ماده غذایی ضد عفونی‌کننده، ضدباکتری و ضدقارچ است و سیستم ایمنی بدن را برای دفع ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا تقویت می‌کند.

۳) مرکبات
مرکبات بهترین منبع ویتامین C و فولات هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو برای کنترل التهاب سیستمیک و افزایش ایمنی بدن کمک می‌کنند.

۴) سبزیجات
اسفناج، کلم‌پیچ و سایر سبزیجات برگدار دارای ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن هستند و برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفیدند.

۵) قارچ
سیستم ایمنی بدن برای دفع باکتری‌ها و ویروس‌ها به ویتامین D نیاز دارد. قارچ تنها ماده‌ی غذایی گیاهی است که بیشترین مقدار ویتامین D را در خود دارد.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ