چه کار کنیم که سردرد نگیریم! (قسمت اول)

تقریبا همه ما به نوعی سردرد را در زندگی تجربه کرده‌ایم و سردرد از اختلالات مزمنی است که در موارد شدید، غیرقابل تحمل هم می‌شود.

چه کار کنیم که سردرد نگیریم! (قسمت اول)

شروع ناگهانی سردرد طولانی و شدید اغلب می‌تواند یکی از علائم و نشانه‌هایی مبنی بر وجود مشکلی در سلامت فرد باشد که نباید نادیده گرفته شود.

شبکه خبری فاکس‌نیوز به چند عامل تاثیرگذار و بعضا قابل پیشگیری در بروز سردرد اشاره کرده که نقش برخی از آنها تعجب‌آور است اما رعایت کردن موارد ذیل می‌تواند روش مناسبی برای پیشگیری از برخی از این سردردها باشد:

- گرما: هوا می‌تواند نقش مهمی در بروز سردرد داشته باشد. حرارت و رطوبت اغلب با سردرد همراه هستند اما باران یا تغییراتی در فشار جوی نیز می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد زمانی که هوا تغییر می‌کند احتمال آنکه فرد دچار میگرن شود هم افزایش می‌یابد.

- از دست رفتن آب بدن: به هنگام بروز سردرد لازم است فرد به این نکته توجه داشته باشد که آیا میزان آب کافی مصرف کرده است؟ از دست رفتن آب بدن یکی از دلایل تاثیرگذار و مهم در بروز سردرد است و به همین دلیل به زنان توصیه می‌شود در روز 9 فنجان مایعات مصرف کنند و مردان نیز مصرف 13 فنجان مایعات را فراموش نکنند.

- استرس: استرس یکی از دلایل اصلی سردرد است. مطالعه انجام شده در سال 2012 میلادی استرس را به عنوان شایع‌ترین دلیل دردهای میگرنی مطرح کرده است. در حالی که پزشکان در مورد اینکه چرا عصب‌های مغز در زمان فشار روحی، پیام درد را منتقل می‌کنند کاملا دید مثبتی ندارند، انجام کارهایی همچون یوگا را برای از بین بردن استرس توصیه می‌کنند.

- ورزش سنگین: داشتن فعالیت بدنی می‌تواند تاثیرات مثبت بسیاری روی بدن داشته باشد اما انجام ورزش‌هایی که بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشند تاثیرات منفی به همراه دارند. از جمله فعالیت‌هایی که موجب سردرد می‌شوند می‌توان به دو، تنیس، شنا و وزنه‌برداری اشاره کرد.

لطفا ادامه مطلب را در چه کار کنیم که سردرد نگیریم! (قسمت دوم) بخوانید

منبع: ایسنا- فاکس‌نیوز

لینک مرتبط: با کدام آبمیوه‌ ها می توان سردرد را تسکین داد؟

برای پیشگیری و درمان سردرد چه باید کرد؟
ساختمان پزشکان
}