به همین راحتی مژه های خود را بلندتر کنید

مژه بسیار در زیبایی چهره تاثیر گذار است.با این روش ئ راهکار ها مژه های خود را بلندتر نمایید

به همین راحتی مژه های خود را بلندتر کنید

مژه بسیار در زیبایی چشم و چهره تاثیر گذار است و بسیاری از افراد با کاشت مژه و روش های مصنوعی و خطرناک مژه های خود را بلند تر می نمایند.اما روش های مصنوعی و کاشت مژه در دراز مدت بر مژه ها آسیب می رساند.در این مقاله برای شما راهکار هایی را ارائه داده ایم تا بدون نیاز به کاشت و آسیب رساندن به مژه هایتان ،مژه های خود را به صورت طبیعی بلند تر نمایید.

راه های موثر در بلند کردن مژه

برس زدن: برس زدن گردش خون در ریشه مژه‌ها را افزایش داده و رشد آنها را تسریع می‌کند. چند قطره روغن ویتامین‌ «ای» را روی یک برس مژه یا ابرو ریخته و مژه‌ها را از ریشه با سمت بالا به آرامی برس بکشید. این کار را برای 5 دقیقه به صورت روزانه تکرار کنید.

پوست لیمو: پوست لیمو سرشار از ویتامین سی، بی، فولیک اسید و مواد مغذی دیگری است که در حفظ سلامت مژه‌ها مؤثر است. معادل یک قاشق غذا خوری پوست لیمو خشک شده را در ظرفی ریخته و با روغن زیتون بخیسانید. بگذارید پوست لیمو برای دو هفته در روغن زیتون باشد. سپس با برس ریمل، قبل از خواب محلول را به چشم‌ها زده و صبح با آب گرم چشم‌ها را بشویید. پس از چند ماه تغییرات بارزی را خواهید دید.

ماساژ پلک: با ماساژ دادن پلک نیز جریان خون افزایش می‌یابد بنابراین این کار نیز به رشد مژه‌ها و جلوگیری از شکنندگی آنها کمک می‌کند. مقدار کمی وازلین را به پلک‌ها زده و به آرامی با نوک انگشتان و با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. این کار را برای 5 تا 7 دقیقه دو بار در روز تکرار کنید.

روغن زیتون: این ماده به رویش مجدد مژه‌ها و افزایش حجم آنها کمک می‌کند زیرا سرشار از ویتامین‌ «ای» است. علاوه بر این روغن زیتون مژه‌ها را تیره نگه می‌دارد. یک برس ریمل تمیز یا یک پنبه را به روغن زیتون آغشته کنید و شب‌ها قبل از خواب درست مثل ریمل زدن، به مژه‌ها بمالید. صبح چشم‌ها را با آب گرم بشویید. این کار را به‌صورت روزانه برای چند ماه تکرار کنید.

دلیل اصلی ریزش مژه و ابرو چیست؟

چگونه شوره مژه را درمان کنیم؟


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1547 | 1396/11/22 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : مژه بلند مژه طبیعی مژه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان