درمان موهای زیر پوستی

چگونه از شر موهای زیرپوستی خلاص شویم؟در ادامه این مطلب بخوانید.

درمان موهای زیر پوستی

موهای زیرپوستی

موهای زیر پوستی از عوامل ناراحت کننده ای هستند که ممکن است برای بسیاری از خانم ها ایجاد شود.موهای زیر پوستی علاوه بر ظاهر بدی که دارند گاهی با تجمع مو در زیر پوست موجب ایجاد جوش های چرکی و دردناک نیز میشوند.به همین علت در ادامه این مطلب از الودکتر به راهکاری هایی برای جلوگیری از ایجاد موهای زیر پوستی پرداخته ایم.

از بین بردن موهای زیر پوستی

برای خلاصی از شر موهای زیر پوستی و ایجاد ظاهری بی نقص در پوست راه های خانگی زیادی وجود دارد. راه های زیر را امتحان کنید و مدتی به پوست زمان بدهید تا موها قدرت لازم برای به دست آوردن شکل اولیه ی خود را به دست آورند.
۲

موچین: از یک موچین استفاده کنید. کمپرس آب گرم به نرم شدن موهای زیر پوستی کمک می کند. از یک سوزن استریل یا موچین برای بیرون کشیدن موها استفاده کنید. اگر این کار به پوست آسیب می زند و باعث زخم شدن آن می شود، روش های دیگر را امتحان کنید. در غیر این صورت موچین را آرام روی پوست بکشید تا موی نازک زیر آن به سطح پوست نزدیک شود و لبه ی نازکش ظاهر شود. سپس به آرامی آن را بیرون بکشید.
۳

قهوه: قهوه دارای خاصیت اسیدی است و به همین دلیل لایه بردار خوبی محسوب می شود. یک چهارم فنجان قهوه پودر شده و یک فنجان آب ولرم را با هم مخلوط کنید. مخلوط را به مدت چند دقیقه و با حرکات دایره ای روی پوست بمالید. در آخر محل را با آب ولرم بشویید.
۴

شکر: شکر یک اسکراب لایه بردار فوق العاده برای پوست است. ابتدا یک پیمانه شکر را با نصف پیمانه روغن زیتون خالص مخلوط کنید. این اسکراب خانگی را با حرکات دورانی و به مدت چند دقیقه روی پوست ماساژ دهید. سپس محل را با آب ولرم بشویید. یک یا دو بار در هفته این کار را تکرار کنید تا منافذ پوست باز شوند.
۵

تخم مرغ: از غشا تخم مرغ استفاده کنید. غشا داخل تخم مرغ را بیرون بکشید و روی محل دارای موی زیر پوستی قرار دهید. اجازه دهید غشا بر روی پوست بخشکد. سپس آن را از روی پوست بکنید. موهای زیر پوستی باید به همراه غشا بیرون بیایند.
۶

جوش شیرین: جوش شیرین دارای خواص ضد التهابی است و قرمزی ناشی از موهای زیر پوستی را کاهش می دهد. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک فنجان آب را مخلوط کنید. مخلوط را روی پنبه بمالید و این پنبه را به آرامی روی نواحی دارای موهای زیر پوستی بزنید. این مخلوط باید به مدت ۵ دقیقه روی پوستتان بماند سپس با آب سرد بشویید. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید.
۷

کرم ها: از کرم های ضد آکنه استفاده کنید. موهای زیرپوستی بسیار شبیه به جوش هستند، به خصوص اگر مو باعث ایجاد چرک در پوست شده باشد. چند بار در روز بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک را روی پوست بمالید. این کرم باعث کم شدن تورم و چرک می شود و به پوست فضای بیشتری برای رشد می دهد. پس از چند روز تورم کمتر می شود و می توانید مو را بیرون بکشید.
۸

نمک: اگر مواد بالا را در اختیار ندارید، حتما مقداری نمک در دسترس هست. یک و نیم قاشق چایخوری نمک را با یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید. یک تکه پنبه را به این محلول آغشته کرده و به آرامی به موضع مورد نظر بمالید. بگذارید این محلول چند دقیقه روی پوستتان باقی بماند و سپس شستشو دهید. این کار را ۲ بار در روز تکرار کنید تا موها خارج شوند.
۹

شیر گرم و نان: ابتدا کمی شیر گرم کنید. شیر نباید به درجه ی جوش برسد. سپس یک تکه نان تست را در آن غوطه ور کنید و روی پوست قرار دهید. دو دقیقه صبر کنید تا خنک شود. این کار را به مدت ده دقیقه تکرار کنید. پس از انجام این مراحل باید منافذ پوست باز شده باشند. موها را با موچین بردارید.
۱۰

عسل: عسل دارای خواص آنتی باکتریالی است و ازعفونی شدن پوست جلوگیری می کند. یک لایه عسل را بطور مستقیم روی پوست قرار دهید. اجازه دهید عسل به مدت ۱۰ دقیقه کاملا خشک شود. سپس با آب سرد شستشو دهید. این درمان را ۳ یا ۴ بار در روز تکرار کنید.
۱۱

اگر این درمان های خانگی نتایج مطلوبی برای شما به دنبال نداشت یا اگر موهای زیر پوستی دچار عفونت شدند، حتما با یک پزشک برای درمان مناسب مشورت کنید.
نکات و هشدارها

    برای جلوگیری از رویش موی زیر پوستی، همیشه قبل و بعد از شیو کردن یا اپیلاسیون، پوست را با لیف بشویید. لیف را بر خلاف جهت رویش موها روی پوست بکشید. با این کار یک لایه از پوست برداشته می شود و موهای ضعیف می توانند از پوست خارج شوند.

    تنها زمانی موهای زیر پوستی را خارج کنید که نوک آنها را روی سطح پوست مشاهده می کنید.

    از مصرف کرم های موبر اجتناب کنید تا احتمال ایجاد موهای زیر پوستی کمتر شود.


ساختمان پزشکان