با این دانه های کوچک به سرعت لاغر شوید

تخم کتان به دلیل حجم بالای فیبر، تاثیر بسیار زیادی در فرآیند کاهش وزن دارد.

با این دانه های کوچک به سرعت لاغر شوید

تخم کتان منبعی سرشار از مواد مغذی همچون منیزیوم، ویتامین B، اسید چرب آلفا لینولنیک و امگا ۳ است. بذر کتان منبعی برای چربی سالم، آنتی اکسیدان و فیبر است.  تحقیقات اخیر یافته‌اند که این تخم می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به دیابت، سرطان پروستات، سرطان سینه و بیماری‌های قلبی نیز مؤثر باشد. تخم کتان همچنین برایلاغری و کاهش وزن هم بسیار مفید است. در ادامه این مطلب شما را با خاصیت تخم کتان برای لاغری بیشتر آشنا می کنیم.

تخم کتان و لاغری

 همانطور که گفته شد تخم کتان سرشار از چربی های سالم امگا ۳ و امگا ۶ و فیبرهای غذایی می باشد، خوردن دانه کتان باعث ایجاد احساس سیری در انسان شده سبب می گردد تا کالری کمتری مصرف نماییم و منجر به کاهش وزن می شود. در واقع تاثیر مصرف تخم کتان در کاهش وزن نیز از همین ویژگی آن نشات می گیرد. 

اگر می خواهید لاغر شوید و به دنبال روشی کم دردسر می گردید و نمی خواهید از رژیم های سفت و سخت لاغری استفاده کنید، که در بیشتر موارد هم در بلند مدت، نتیجه مطلوبی در بر ندارند، می توانید از تخم کتان استفاده کنید. برای این منظور دو متد زیر به شما توصیه می شود.

روش اول لاغری با تخم کتان

اگر ۳۰ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک قاشق پودر تخم کتان را همراه با آب فراوان میل کنید، احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی های انباشته شده در بدن می گردد.

روش دوم لاغری با تخم کتان

اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود فرایند هضم غذا کندتر شده، و غذا مدت بیشتری در معده بماند و به صورت آهسته آهسته و به تدریج وارد روده کوچک شود و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار شده و اشتها کاهش یابد.

تخم کتان برای سرطان مفید است یا مضر؟!

امتياز 5 از 5 بر اساس نظر2 نفر


ساختمان پزشکان