ترک های پوستی را با این چند ماده ساده از بین ببرید

ترک های پوستی زیبایی بدن را از بین می برند و عمیشه به عنوان مانعی برای پوشیدن لباس های مجلسی هستند از این رو خانم ها به دنبال راهی برای از بین بردن آن ها هستند.

ترک های پوستی را با این چند ماده ساده از بین ببرید


ترک های پوستی بر اثر چاق و لاغر شدن در این دوره زمانی کوتاه به خصوص در زمان بارداری اتفاق می افتد. معمولا خانم ها دچار ترک پوستی می شوند. با مطالعه این مقاله ترک های پوستی را با این چند ماده ساده از بین ببرید.

درمان خانگی برای از بین بردن ترک های پوستی

ویتامین A

ویتامین A حاوی رتینوئید است. با استفاده‌ی موضعی از ویتامین A یا استفاده‌ی خوراکی آن می‌توانید به ظاهر و سلامت پوست خود کمک کنید. هویج و سیب‌زمینی شیرین از جمله منابع ویتامین A هستند.

شکر

برخی شکر را یک روش میکرودرم ابریژنِ هومیوپاتی می‌دانند. همان‌طور که پیشتر گفته شد پزشک متخصصِ پوست آن را با دستگاه میکرودرم انجام می‌دهد. پس با استفاده از اسکراب شکر می‌توانید به‌صورت طبیعی میکرودرم انجام دهید و با کشیدن آن روی پوست، لایه‌ی سطحی پوست را بتراشید.

برای تهیه‌ی اسکراب شکر، یک فنجان شکر را با روغن بادام یا روغن نارگیل مخلوط کنید تا قوام آن شبیه شن‌های خیس ساحل شود، بعد مقداری آب‌لیمو به این ترکیب اضافه کنید. این اسکراب را روی قسمت‌های ترک‌دار بدن بکشید. چندین بار در هفته و هربار به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در حمام، اسکراب کردن پوست را تکرار کنید

آلوئه‌ورا

آلوئه ورا خاصیت نرم‌کنندگی پوست و جنبه درمانی دارد. اگرچه شواهد بالینی مبنی‌بر تأثیر آلوئه‌ورا در درمان ترک های پوستی وجود ندارد، اما به‌دلیل خواص این گیاه، می‌توان از آن در بهبود ترک های پوستی استفاده کرد.

عصاره‌ی آلوئه‌ورا را خارج کنید و پس از حمام روی پوست خود بمالید.

اسید هیالورونیک

با افزایش سن میزان کلاژن در بدن کاهش می‌یابد. اسیدهیالورونیک به ساخت کلاژن کمک می‌کند. عصاره و کپسول این اسید در بازار موجود است.

روغن نارگیل

این روغن خاصیت درمانی دارد و طول درمان زخم را کاهش می‌دهد. با استفاده از روغن نارگیل بکر (روغنی که در تهیه‌ی آن از مواد شیمایی و گرما استفاده نشده است)، می‌توان ترک های پوستی را از بین برد.

روغن بادام تلخ

بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد، پوست خانم‌هایی که در دوران بارداری، شکم خود را با روغن بادام تلخ ماساژ می‌دهند، نسبت به خانم‌هایی که بدون ماساژ از این روغن استفاده می‌کنند، کمتر دچار ترک‌خوردگی می‌شود.

روغن کرچک

روغن کرچک که برای درمان تعدادی از مشکلات پوستی مانند چین و چروک، ، مول، لکه های تیره، خطوط زیبا و جوش نیز مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند برای خلاص شدن از ترک ترک استفاده شود. مقداری از روغن کرچک را به پوست ترک بزنید و به مدت 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید. نقطه مربوطه را با یک پارچه نازک، پنبه پوشانید. با استفاده از یک بطری آب گرم یا یک پد گرم، حداقل یک ساعت و نیم حرارت دهید. این فرایند را روزانه حداقل به مدت یک ماه برای دست یابی به نتیجه مطلوب تکرار کنید.

سفیده تخم مرغ

تخم مرغ منبع غنی پروتئین است. برای ترک پوست، شما می توانید تنها از سفیده تخم مرغ استفاده کنید که حاوی اسید آمینه و پروتئین است. سفیه دو تخم مرغ را به آرامی با یک چنگال مخلوطکنید. منطقه پوست آسیب دیده را با آب تمیز کنید و سپس از یک لایه ضخیم سفیده استفاده کنید.
بگذارید تا سفیده کاملا خشک شود سپس آن را با اب سرد بشویید. در نهایت مقداری روغن زیتون روی پوست بمالید. فرایند را به طور روزانه حداقل به مدت دو هفته تکرار کنید و نتایج مثبت را ببینید.

اب لیمو

یکی دیگر از راه های ساده برای کاهش ترک پوست این است که از آب لیمو استفاده کنید. آب لیمو به طور طبیعی اسیدی است که به بهبودی و کاهش ترک پوست، آکنه و سایر زخم کمک می کند. آب لیموی تازه را به آرامی روی پوست ترک با استفاده از حرکات دایره ای بشویید. آب لیمو را برای حداقل 10 دقیقه قبل از شستشو با آب گرم به پوست خود بمالید. گزینه دیگر ترکیب مقادیر برابر اب خیار و لیمو و اعمال این ترکیب روی پوست است.

شکر

با شکر از ترک پوستی رها شوید. شکر سفید طبیعی یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان ترک پوستی است. شکر موجب لایه برداری پوست می شود. یک قاشق غذاخوری شکر خام را با برخی از روغن بادام و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. آن را خوب مخلوط کنید و آن را روی پوست ترک و دیگر مناطق پوست بمالید. مخلوط را روی پوست به مدت چند دقیقه هر روز قبل از مصرف دوش بشویید. این کار را برای یک ماه یا بیشتر انجام دهید و پوست خود را سبک تر شود.
منبع الو دکتر
یک پیشنهاد عالی برای از بین بردن ترک پوستی بر اثر چاقی و لاغری

 
ساختمان پزشکان
}