دو کلمه ای که در زندگی زناشویی تان معجزه می کند

دو کلمه ای که در زندگی زناشویی تان معجزه می کند را با مطالعه این مقاله بیاموزید.

دو کلمه ای که در زندگی زناشویی تان معجزه می کند

صحیح صحبت کردن و توجه داشتن به محبت های یکدیگر می تواند در بهبود روابط زناشویی کمک بسیار کند. دو کلمه ای که در زندگی زناشویی تان معجزه

می کند " ازت ممنونم" است. در این مقاله بیشتر با روانشناسی این جمله آشنا خواهید شد.

دو کلمه ای که می تواند رابطه شما را تغییر دهد و زندگی شما را بهتر کند

بعد از یک سنجش تلفنی از 468 زوج متاهل، محققان دریافتند که اکثر " پیش بینی های قابل ملاحظه از کیفیت ازدواج" بر این موضوع استوار است که آیا زوجین در مورد عشق و قدردانی با یکدیگر صحبت می کنند یا خیر.

آلن بارتون مولف این پژوهش گفت:" زمان آن رسیده است تا قدرت "ازت ممنونم" را ثابت کنیم، حتی اگر یکی از زوجین در دیگر زمینه های خود ، استرس و سختی را تجربه می کند، قدردانی در این رابطه می تواند پیامدهای مثبتی را در روابط زناشویی به همراه داشته باشد"، این تحقیق در مرکز UGA برای تحقیقات خانوادگی در یک مطلب مطبوعاتی انجام گرفته است.

بیتی کوهن، MSW، روان درمانگر، سکس تراپیست، و مشاور زناشویی در شهر نیویورک و ساراسوتای فلوریدا می گوید: " در شروع یک ارتباط جدید، معمولا روابط ما و همچنین طرف مقابل ما در الویت قرار دارند، اما بعدها اغلب فراموش می کنیم که چیزهای کوچک هم واقعا مهم هستند."

وقتی این اشاره های کوچک نادیده گرفته می شوند، معشوقه شما احساس می کند که احساسات او مورد قدردانی قرار نگرفته است. کوهن اینگونه توضیح می دهد :" بی اهمیت دانستن یکدیگر منجر به ناخشنودی در ارتباط زناشویی ، رنجش و ناراحتی می شود و در نهایت رابطه شما در مخاطره قرار می گیرد. حقیقت این است که همه ما می خواهیم احساس محبوب بودن و دوست داشتن داشته باشیم و گفتن کلمه هایی مانند " ازت ممنونم"، " من قدر تو رو می دونم"، "دوستت دارم"، "من تو رو تحسین می کنم"، " من خیلی خوشحالم از اینکه با تو زندگی می کنم"، واقعا به افراد کمک می کند تا با یکدیگر رابطه خوبی داشته باشند و این رابطه حفظ شود.

کوهن بر این نکته تاکید دارد که حفظ رفتار شکر گذاری از اهمیت زیادی برخوردار است، مخصوصا زمانی که شما و همسرتان در رابطه خود از هم فاصله گرفته باشید. او می گوید: " ما باید علیرغم تفاوت های خود،  قدردانی از همسر خود را بیان کنیم. وقتی تفاوت ها اتفاق می افتند، باید مهارت های برقراری ارتباط و حل مسئله را به روشی اثربخش و حساس توسعه دهیم. "

فواید تشکر از همسر

کتاب The Gratitude Diaries
کتاب دفتر خاطرات قدردانی یک مرجع کمک به تشکرات شماست و از فواید تشکر از همسر می گوید. در بین محققین ۹۷ درصد قدردانی و تشکر از گارسون رستوران را یک رفتار صحیح و واجب تلقی می کنند. اما این چگونه است که زوجین به میزان کافی از یکدیگر قدردانی نمی کنند.
کاپلان نویسنده این کتاب معتقد است که ما از شریک زندگی خود انتظارات بالاتری نسبت به یک پیشخدمت داریم. ولی می توان با تلاش برای گفتن “متشکرم” زندگی را با یک رابطه جدید طراوت ببخشید. زمانی که شما در یک رابطه طولانی مدت هستید به حضور آن شخص دقت زیادی نخواهید داشت و عادات ناخوشایند ممکن است حس وادار شدن را به شما القا کند. این امر سبب می شود تلاشها و کارهایی که طرف برای شما انجام می دهد در نظر شما جلوه ای نداشته باشد. روانشناسان آن را عادت می نامند. موضوعی که در این کتاب سعی شده آن را کنار گذاشته و با نگرشی بهتر به رابطه خود ادامه دهید.

تشکرهای با ارزش

یک قدردانی با ارزش زمانی رخ می دهد که شما برای رابطه خود سرمایه گذاری عاطفی زیادی داشته باشید. زمانی که شما در نیمه های شب بیمار می شوید و حال خوشی ندارید همسرتان شما را به بیمارستان می رساند. او در این حالت نا امید و عصبانی و خواب آلوده است. ولی شما می توانید در طول آزمایشات بیمارستان با یک قدردانی کوچک قوت قلبی او را بیشترکنید. در هر مسیر و هدفی که هستید چه تلخ چه شیرین می توانید با حفظ رابطه خود قدردانی هایی داشته باشید. با تشکر خود رابطه های عاطفی شما عمیق تر خواهد شد.
قدردانی در هر رابطه ای می تواند مردم را به هم نزدیک تر سازد. تغییر در روابط زن و شوهر بهترین روند تشکر از یکدیگر است. در کتاب دفتر خاطرات قدردانی آمده است که شخصی هر روز با ایمیل از همسرش به خاطر کارهایی که انجام داده تشکر می کند. این هم روشی منحصر به خودش است.
شما هم می توانید با هر طریقی که امکانش را دارید یک یادداشت، یک پیام، یک نگاه یا یک تماس تلفنی این کار را انجام دهید و فواید تشکر از همسر را در زندگی تان ببینید. بیشتر رفتارهای روزمره برای شما عادی شده اند. ولی بکوشید با تشکر روابط خود را حفظ کنید تا هیچ عادتی برای شما تکراری و خسته کننده نباشد.
منبع الودکتر
این جملات مسکن های زناشویی هستند

     
ساختمان پزشکان
}