انواع روغن های گیاهی مفید و مزایای آنها

parya
قرن هاست که از روغن های گیاهی در آشپزی و پزشکی استفاده می شود. برخی از مردم معتقدند که این روغن ها می توانند در درمان بیماری ها کارآمد باشند. در ادامه با بهترین روغن های گیاهی و مزایای آنها آشنا می شویم.

قرن هاست که مردم در سراسر جهان روغن های گیاهی را، به این دلیل که برای سلامتی مفید هستند، استخراج کرده اند. شما می توانید روغن های گیاهی را استشمام کنید، آنها را بر روی پوست ماساژ دهید و یا از آنها در محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. شما حتی می توانید آنها را به عنوان خوراکی مصرف کنید. اما آنها درمان هر دردی نیستند. در بهترین حالت، شما باید از آنها در طب سنتی و تحت نظر پزشک بهره مند شوید.

روغن اسطوخدوس

اسطوخدوس یکی از محبوبترین اسانس های گیاهی است. شما می توانید آن را در بسیاری از عطرها و صابون ها پیدا کنید. مطالعات نشان داده اند که اسطوخدوس می تواند استرس را کاهش دهد. همچنین دیگر مطالعات نشان می دهند که استفاده از روغن گیاهی اسطوخدوس می تواند درد را کاهش دهد و ریزش مو را متوقف کند. مزایای فراوانی برای اسانس گیاه اسطوخدوس ذکر شده است اما همانند بسیاری دیگر از روغن ها، اثبات این فواید نیاز به تحقیقات فراوانی دارد.