استفاده همزمان عسل و دارچین ، قرص چای سبزو داروهای گیاهی شامل عرق زنیان کرفس زیره شوید و گشنیز بعد از هر وعده غذایی برای لاغری مشکلی ایجاد نمی کند؟


استفاده همزمان عسل و دارچین ، قرص چای سبزو داروهای گیاهی شامل عرق زنیان کرفس زیره شوید و گشنیز بعد از هر وعده غذایی  برای لاغری مشکلی ایجاد نمی کند؟

دکتر محمدحسن انتظاری، متخصص تغذیه و مدیرگروه تغذیه دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان:

اگر قرار بود با چنین تجویزهایی مشکل چاقی به این راحتی حل شود، دیگر این همه افراد چاق در جامعه وجود نداشت. از سوی دیگر، اگر کمی دقت کنید، می‌‏بینید در دو نسل قبل، چاقی اصلا وجود نداشته یا افراد کمی دچار این عارضه بودند که هیچ‌کدام از آنها هم برای داشتن تناسب اندام، این ترکیب‌ها را مصرف نمی‌کردند. با وجود این، هرچند مصرف این ترکیب‏‌هایی که گفته‌‏اید در کوتاه‌‏مدت مشکلی ایجاد نمی‏‌کند (البته اگر از منابع بهداشتی و سالم تهیه شده باشند) ولی با مصرفشان نباید انتظار معجزه داشته باشید. اطلاعات کاملی از خود نداده‌‏اید و نگفته‌‏اید چند سالتان است، چند کیلوگرم اضافه وزن دارید و عادت‏های غذای‌ی‏تان به چه شکل است ولی یادتان باشد گاهی برخی عادت‏های اشتباه می‌‏تواند عامل چاقی باشد مثلا کم خوردن‌های اشتباهی (مثل حذف صبحانه، کم‌خوردن میوه و سبزی و...). حتی عادت به کم‌خوابی و دیرخوابی (که معمولا با خواب صبحگاهی همراه است) چاق‌کننده است. علاوه بر این، پیروی از برخی رژیم‌‏های غذایی عجیب و غریب و صرفا پروتئین‏‌خواری یا کربوهیدرات‏‌خواری و... می‌‏تواند بدن را با کمبود ریزمغذی‏‌ها و املاح مواجه کند بنابراین برای اینکه با مشکل کمبود یا تداخل غیرمترقبه موادغذایی مواجه نشوید، حتما با متخصص یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.


نظرات

زهره زارعى

خىلى خوب است

پربازدیدترین های هفته