راه های فوق العاده برای جلوگیری از سردرد تابستانی

با نزدیک شدن فصل تابستان بازار سردرد های تابستانی هم داغ می شود. اگر دوست ندارید این حس بد را تجربه کنید با راه های فوق العاده برای جلوگیری از سردرد تابستانی آشنا شوید.

راه های فوق العاده برای جلوگیری از سردرد تابستانی

سردرد تابستانی از جمله اختلالاتی است که اغلب افراد در فصل تابستان آن را تجربه می کنند و وقتی به سراغ فرد می آید تا کار و زندگی او را مختل نکند دست بردار نیست. اما جای نگرانی نداردراه هایی برای جلوگیری از سردرد تابستانی وجود دارد که اگر آن ها را انجام دهید می توانید با خیال راحت فصل تابستان را سپری کنید. با ما باشید تا با راه های فوق العاده برای جلوگیری از سردرد تابستانی آشنا شوید.

راه های فوق العاده برای جلوگیری از سردرد تابستانی

آب ، آب ، آب : هیچ چیز از سردرد تابستان به اندازه نوشیدن آب جلوگیری نمی کند ، کم آبی روی عملکرد بدن و تاثیر مستقیم روی فشار خون دارد همین تغییرات باعث سردرد می شود.

اجتناب از مصرف نوشابه : آّب بنوشید و از مصرف فراوان چای ، الکل ، نوشابه که شما را بیشتر کم آب می کند اجتناب کنید این به دلیل خاصیت ادرارآوری این محصولات است که باعث می شود آب زیادی از بدن دفع شود.

پناه بردن به سایه : از بیرون و زیر نور مستقیم آفتاب ماندن در مدت طولانی خودداری کنید این دلیل مهمی است. وقتی در طول تابستان از سردرد و خستگی رنج می برید تا آنجا که امکان دارد لباس های پوشیده و کلاه بپوشید.

رژیم متعادل :تغییرات کوچکی را در رژیم غذایی تان ایجاد کنید و از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی آب هستند مصرف کنید ، هندوانه بهترین انتخاب برای رطوبت و آب بدن است.

نوشیدنی بیشتر : آبمیوه بهترین انتخاب برای خنک ماندن است که یک بخش آب آن به عنوان ویتامین و مواد معدنی عمل می کند که از سردرد جلوگیری می کند.

دمای اتاق : کولری را انتخاب کنید که مطمئن باشید دمای مناسبی دارد چون بیشتر زمان را در خانه سپری می کنید و دمای بالا باعث سردرد می شود.

ورزش صبحگاهی : صبح را برای ورزش انتخاب کنید چون خنک ترین زمان روز است ، ورزش در گرما افراد را بیشتر خسته و کم آب می کند.

نکات مسافرتی : مقدار کافی آب و غذا با خود ببرید و همینطور یخچال مسافرتی کار را برای شما آسان تر می کند و از ضدآفتاب و لباس های پوشیده استفاده کنید.

تغییرات دردو : اگر نمی خواهید از دو صرف نظر کنید زمین تمرین خود را تغییر دهید و جایی که سایه است بروید چون تعرق زیاد باعث خستگی و سردرد می شود حتما هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید.

نوشیدن آب نارگیل :به علت کمبود آب نگران سردرد نباشید چرا که اگر بتوانید به اندازه کافی در فصل گرما آب نارگیل میل کنید از سردردهای تابستانی در امان خواهید ماند.

 از سردردهای تابستانی خسته‌اید؟

 با سردردهای فصلی ام چه کنم؟!
ساختمان پزشکان
}