گیاهان دارویی موثر در درمان بیماری آرتریت

parya
آرتریت یک بیماری خود ایمنی بدن است که مفاصل شما را هدف قرار می دهد و سبب درد و التهاب می شود. گیاهان دارویی می توانند علائم این بیماری را درمان کنند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

علائم آرتریت می تواند سبب اختلال فعالت روزمره ی شما شود. درد و التهاب ممکن است با وجود درمان های پزشکی همچنان ادامه داشته باشد. برای تسکین دردهای آرتریت، امروزه افراد مبتلا به این بیماری، بیشتر و بیشتر به دنبال روش های طبیعی با استفاده از داروهای گیاهی هستند.

برخی از گیاهان ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشند که می توانند به بیماری آرتریت روماتوئید از طریق کاهش درد در تمام اشکال بیماری، کمک کنند. اما لازم است قبل از اینکه آرتریت را به صورت طبیعی درمان کنید، ابتدا برای جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی، با پزشک مشورت کنید.

گیاهان دارویی موثر در درمان علائم بیماری آرتریت

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از رایجترین گیاهانی است که برای جایگزین دارو از آن استفاده می شود. این گیاه به دلیل خواص شفابخشی آن شناخته شده است و برای درمان خراش و ساییدگی پوست بسیار پرطرفدار است. شما ممکن است که قبلا یک بطری از ژل آلوئه ورا را در جعبه ی کمک های پزشکی برای درمان آفتاب سوختگی گذاشته باشید. این مشابه همان نوع از محصولی است که می تواند به صورت موضعی برای تسکین درد مفاصل استفاده شود.

آلوئه ورا همچنین به شکل کامل از برگ گیاه نیز موجود است. علاوه بر این، مرکز سلامتی ملی معتقد است که آلوئه ورای خوراکی می تواند سبب کاهش قند خون و عوارض جانبی دستگاه گوارش مانند اسهال شود. از طرف دیگر، آلوئه ورای موضعی عوارض جانبی ایجاد نمی کند و برای آرتریت روماتوئید ایمن و بی ضرر است.

گیاه بوسولیا

گیاه بوسولیا همچنین به عنوان کندر نیز شناخته می شود و به دلیل قابلیت ضد التهابی آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این ماده از صمغ درختان بوسولیا بومی هند گرفته می شود. به نظر می رسد این گیاه از طریق مسدود کردن موادی که به مفاصل سالم در بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید ضربه می زنند، عمل می کند. بوسولیا به صورت قرص و کرم های موضعی موجود است.

گیاه پنجه گربه

گیاه پنجه گربه یکی دیگر از گیاهان ضد التهابی است که ممکن است تورم را در بیماری آرتریت کاهش دهد. به طور سنتی گیاه پنجه گربه برای تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به گزارش های مرکز آرتریت، مطالعات نشان داده است که گیاه پنجه گربه می تواند به تورم ناشی از بیماری آرتریت روماتوئید کمک کند، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که این گیاه بتواند از آسیب های مفصلی بیشتر جلوگیری کند.