افراد دیابتی از این رژیم استفاده کنند

atoosamirzavandi
رژیم غذایی کم کربوهیدرات به گونه ای است که بدن برای تولید انرژی مورد نیاز خود به جای قند از چربی استفاده خواهد کرد. رژیم کتوزنیک به گونه ای است که 50 تا 30 گرم کربوهیدرات ورودی به بدن را کاهش می دهد.

محدودیت های کربوهیدرات برای افراد دیابتی:

تحقیقات زیادی در زمینه محدودیت های مورد نیاز برای افراد دیابتی انجام شده است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند
azshanbe img

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

رژیم غذای کم کربوهیدرات و کتوژنیک:

رژیم غذایی کم کربوهیدرات به گونه ای است که بدن برای تولید انرژی مورد نیاز خود به جای قند از چربی استفاده خواهد کرد.

رژیم کتوزنیک به گونه ای است که 50 تا 30 گرم کربوهیدرات ورودی به بدن را کاهش می دهد. و این کار موجب می شود که 10 درصد کالری کمتری دریافت کنید.

از این رژیم در گذشته حتی قبل از این که انسولین کشف شود استفاده می کردند.

تحقیقات زیادی نشان داده اند که کاهش 20 تا 50 گرم کربوهیدرات ورودی به بدن سطح قند خون را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد همچنین بهبهود بیماری های قلبی کمک می کند.

افزون بر این، این تغییرات به سرعت نتیجه خودشان را نشان خواهند داد.

برای مثال، در تحقیقی که بر روی افراد چاق دیابتی صورت گرفت، کاهش 21 گرم از کربوهیدرات ورودی به بدن در طول روز، به مدت 2 هفته موجب می شود که میزان کالری ورودی به بدن، سطح قند خون به طور چشم گیری کاهش یابد و 75 درصد اثرگذاری انسولین افزایش یابد.

در آزمایشی کوتاه مدت، 3 ماه، افرادی که رژیم کم کالری، کم چرب  یا کم کربوهیدرات داشتند تا 50 گرم کربوهیدرات در طول روز مصرف می کردند.

افرادی که رژیم کم کربوهیدرات داشتند دو برابر افرادی که رژیم کم چرب گرفته بودند موفق به کاهش وزن شدند. علاوه بر این 44 درصد از این افراد حداقل یک داروی دیابت خود را قطع کردند درحالی که اشخاصی که رژیم غذایی کم چرب داشتند 11 درصد از آن ها داروی خود را قطع کردند.