به رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ

طی سخنرانی و اقدامی که اعتراض مردم را به دنبال داشت، ترامپ انتقال پایتخت اسرائیل به قدس را به رسمیت شناخت. برای اطلاع از جزئیات به رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ این خبر را بخوانید.

به رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ

به رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ

امروز 15 ام آذر 96، ترامپ در سخنرانی جنجالی که توجه جهان به این سخنرانی بود، ترامپ انتقال پایتخت اسرائیل به قدس را به رسمیت شناخت. در روزهای اخیر، رژیم اشغالگر قدس پایتخت خود را از تل آویو به قدس انتقال داد که این کار فریاد کشورهای مختلف را براورد و به گفته کشور ها این کار نقض آشکار قطعنامه های بین المللی می باشد. کشور ایران هم طی انتشار بیانیه ای به رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ را به شدت محکوم کرد. برای اطلاع از جزئیاتبه رسمیت شناختن انتقال پایتخت اسرائیل به قدس توسط ترامپ را در ادامه خبر و در متن زیر بخوانید.

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته و سفارت خود را از تل‌آویو به این شهر انتقال می‌دهد.

به گزارش ایسنا، ترامپ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.

رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به عمل آورد.

ترامپ تصریح کرد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه سفر خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: قدس خاستگاهی برای مهم‌ترین دموکراسی‌ها در منطقه است.

وی افزود: تأخیر در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل هیچ چیزی را برای دستیابی به صلح محقق نساخته است. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به نفع روند صلح است.

رئیس‌جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد: واشنگتن به دستیابی به توافق صلح مورد قبول برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها پایبند می‌ماند.

ترامپ گفت، در صورت موافقت دو طرف، واشنگتن از راه حل تشکیل دو کشور حمایت خواهد کرد.

وی با بیان این که اختلاف‌نظرهایی پیرامون تعیین قدس به عنوان پایتخت اسرائیل وجود خواهد داشت، اظهار کرد: ما خواهان آرامش و میانه‌روی در موضع گیری‌ها هستیم.

ترامپ گفت: نمی‌توان تمامی مشکلات را از طریق همان فرضیه‌های شکست خورده حل کرد. اقدام امروز من آغازی برای رویکرد جدیدی نسبت به نزاع فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه کنگره پیرامون تعیین قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از ۲۰ سال قبل تصویب شده بود اما روسای‌جمهور پیشین از این امر کوتاه می‌آمدند. روسای‌جمهور پیشین معتقد بودند که به تأخیر انداختن به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل در دستیابی به راه‌حل نقش دارد.

ترامپ ادعا کرد: قدس پایتختی است که یهودیان در گذشته آن را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: تصمیم من با هدف دور کردن ما از اقداماتمان برای تسهیل در توافق صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها نیست. ما پیرامون راه‌حل‌های نهایی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تصمیم نمی‌گیریم.

رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: افراط‌ گریی نسل‌های آتی را تهدید می کند و ما با آن برخورد خواهیم کرد. زمان برای مطرح شدن صداهای جوان در خاورمیانه برای تحقق آینده بهتر برای منطقه فرا رسیده است.

ترامپ پس از سخنرانی خود حکم انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل از تل‌آویو به قدس را امضا کرد.


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


مجله خبری
ساختمان پزشکان