کربوکسی تراپی و استفاده آن در درمان های زنان

مرکز زیبایی دکتر مهسا سعیدیان: کربوکسی تراپی به معنای تزریق گازکربنیک زیر پوست است.

مرکز زیبایی دکتر مهسا سعیدیان:

با پول یک پیتزا لاغر شو
azshanbe img

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

کربوکسی تراپی به معنای تزریق گازکربنیک زیر پوست است، هنگامی که گازکربونیک به زیر جلد تزریق می شود هیپوکسی مصنوعی ایجاد شده سبب افزایش آنژیوژنزیز شده و حضور بالای این گاز دفعی باعث می شود تا هموگلوبین اکسیژن را در محیط رها کرده گاز کربنیک را جذب کند و از محیط خارج نماید و این موجب ایجاد سیلاب اکسیژن دربافت می شود که سلول ها از آن در جهت افزایش متابولیسم استفاده می کنند، دوم آن که سلول های فیبروبلاست را تحریک می کند که این ها تولید کلاژن نموده و موجب کشیدن پوست می شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این روش دارای تاییدیه FDAمیباشد و تا کنون عارضه خاصی گزارش نشده است.در این روش مختصر درد وسوزش درمحل تزریق ایجاد میشود که موقت بوده و بلافاصله برطرف می شود.

تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام  تا حدود 4 ساعت است. از این روش معمولا درکنار روشهای دیگرمانند مزوتراپی ، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی جهت تاثیربهتر استفاده می شود.

یکی از استفاده های آن در زیبایی است به این ترتیب پوست هایی که شل شده و افتاده اند را ترمیم می کند، دیگری برای صاف کردن خط های حاملگی و خط های چاقی ران ها کاربرد دارد.

این درمان با درنظر گرفتن ناحیه مورد نظر طی جلسات مکرر انجام می پذیرد. برای مثال صورت

هرماه یک بار و بدن هـفته ای دوبار انجام می شود. طول مدت درمــان و تعداد کل جلسات در

موارد مختلف متفاوت است.

مزایا:

درمان منحصر به فرد برای رفع ناهمواری های پوست

سرپایی و بدون دردسر

بدون عوارض

کربوکسی تراپی اولین بار از فرانسه آغاز شد و یک پزشک ایتالیایی که با این روش تحت درمان قرار گرفته بود، ماشین آن را ساخت و گاز را در کپسول های گاز کربنیک قرار داده و آن را گرم کرده و با تنظیم دبی آن و سوزنی که زیر پوست زده می شود گاز در زیر پوست پخش می شود.

در حال حاضر در استرالیا،‌ آلمان، اروپا و … از این روش استفاده می شود. تزریق این گاز خطری نداشته و میزانی که تزریق می شود 25 درصد کمتر از آن چیزی است که بدن دفع می کند.

در این روش با استفاده از گاز بی خطرco2، گان کربوکسی تراپی و تزریق در پوست انجام می شود در این روش CO2 با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست دمیده می‌شود، که تحریک و افزایش محصولات اکسیژنی در بافت های ما را با خود به دنبال دارد، همچنین متابولیسم زیر پوست را بهبود می‌بخشد، این بهبود شامل میکرو جریان ها و تحریک فیبرولاست ها در ناحیۀ سنتز کلاژن می‌شود.

ضمناً جلوی افتادگی پوست را می‌گیرد و در صورت وجود آن را اصلاح می‌کند. همچنین، بر کبودی ها و سیاهی هم اثر می‌گذارد.

در واقع، با کشیدن مجدد پوست رنگ آنها را کم می‌کند، کربوکسی تراپی کبودی ها را کاهش خواهد داد و اجازه می‌دهد که بافت ها مجدداً ساخته و کشیده شوند.

ممکن است هنگام دمیدن، انتشار گاز احساس شود، کشیدگی پوست هم می‌تواند دردناک باشد.

کاربردهای مختلف این روش عبارتست از:

از بین بردن ملاسما و لک حاملگی (melasma)

سلولیت و چاقی موضعی درنواحی شکم ، پهلوها و ران و باسن

رفع خطوط ناشی از چاقی و لاغری و حاملگی (strech mark) و استریا حاد و مزمن

درمان اسکارهای جراحی surgical scare

استفاده در جوانسازی واژن با افزایش خونرسانی و کلاژن سازی که با حذف بافت آتروفیک و آنژیوژنزیز باعث بهبود میل جنسی و ارگاسم و کاهش خشکی واژن می شود (vaginal atrophy)

از بین بردن تیرگیهای ناحیه تناسلی و کشاله ران و نیپل.nipple

– بازسازی وجوان سازی بافت ناحیه تناسلی خارجی و لابیا با بهبود خونرسانی

از بین بردن استریاهای ارغوانی(حاد) و صدفی(مزمن) ثانویه به بارداری که با حذف بافت فیبروتیک  زیر جلدی ثانویه به افزایش خونرسانی حاصل می شود……

عوارض جانبی:

این روش دارای تاییدیه FDA تا کنون عارضه خاصی گزارش نشده است.در این روش مختصر درد وسوزش درمحل تزریق ایجاد می شود که موقت بوده و بلافاصله برطرف می شود.

تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام  تا حدود 4 ساعت است.

از این روش معمولا درکنار روشهای دیگرمانند پلاسمای گرم , رادیوفرکوئنسی میکرونیدلینگ جهت تاثیربهتر استفاده می شود.

مرکز زیبایی دکتر مهسا سعیدیان:

پوست، مو، لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد (با تخفیفات ویژه با بهترین دستگاه لیزر موی زائد امریکا)، جوانسازی پوست صورت با جدیدترین تکنیک های جوانسازی رفع افتادگی پلک وجوانسازی دور چشم با روش غیر جراحی پلاسما جت مزومیکرونیدلنیگ، مزوتراپی (جوانسازی، ریزش مو، لاغری موضعی و درمان سلولیت) و …

آدرس: اصفهان- چهارباغ بالا- کوچه مسجدالرضا- ساختمان ۹۹- طبقه ۱- واحد۱۳ 

شماره تماس:

03136639913

03136633126

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
مطالب پیشنهادی
مطالب پیشنهادی الو دکتر

نظر خود را وارد نمایید
لغو پاسخ