بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

خانواده‌هایی که نوزاد پسر دارند نگران ختنه پسرشان هستند. بهترین زمان برای ختنه پسران کی است؟ ختنه پسران در چه فصلی بهترین زمان است؟ از نظر طب سنتی بهترین زمان ختنه پسران چه زمانی می‌باشد؟

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

آیا شما جز آن دسته از خانواده‌ها هستید که به تازگی نوزاد پسر به دنیا آورده‌اید؟ آیا می‌خواهید بدانید بهترین زمان برای ختنه چه زمانی است؟ بهترین زمان ختنه نوزاد پسر از نظر طب سنتی چه زمانی می‌باشد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین زمان ختنه از دیدگاه طب سنتی را به شما بگوییم. 

بهترین زمان ختنه از نظر طب سنتی

در کتب مرجع پزشکی و جراحی از قدیم سنین مختلفی را به عنوان بهترین زمان ختنه بیان میکرده اند اما در سالهای اخیر تقریبا همگی بدو تولد و بعضی بلافاصله پس از تولد و در زایشگاه را بهترین زمان ختنه می دانند .

اما منصفانه آن است که برای دانستن بهترین زمان ختنه به سراغ کسی برویم که دستور ختنه را صادر کرده است. همانطور که در نوشته های قبلی ذکر کردیم ختنه یک دستور دینی است که تقریبا در تمام ادیان توصیه شده و در آخرین دین آسمانی واجب شده که برای همه پسران انجام گردد.
در روایات مختلفی که از پیشوایان دین اسلام رسیده، آدابی برای بدو تولد نوزاد بیان گردیده است و تاکید شده که برای نوزاد هفت روزه چند دستور انجام شود که یکی از آنها ختنه پسر میباشد. پس بهترین زمان ختنه از نظر امر کننده به آن روز هفتم پس از تولد میباشد و در صورتی که انجام نشود بهتر است در اولین فرصت برای آن اقدام گردد. البته اگر به هر دلیل ختنه پسر به تاخیر افتاد، یک پزشک با تجربه و صبور میتواند به کودکان و نوجوانانی که لازم است ختنه شوند آرامش روانی لازم را بدهد و همچنین از نظر فنی به گونه ای انجام دهد که بیمارش آزاری نبیند.

چرا بهترین زمان ختنه روزهای اول پس از تولد است

دکتر فرهاد عبداله زاده با توجه به تجربه اش در سالهایی که در قم ختنه انجام داده، بیان می دارد که کوچترین فردی را که او ختنه کرده یک نوزاد سه روزه و بزرگترین فرد یک مرد شصت ساله بوده است. اما انجام ختنه در روزهای اول عمر نوزاد از چند نظر اهمیت دارد:
۱- نوزاد تمیز است و شانس عفونت کمتر می شود
۲- آلت تناسلی نوزاد رشد نکرده بنابراین رگهای کمتری دارد و خونریزی به حداقل میرسد
۳- نوزاد هیچ شناختی به اطرافش ندارد و بقول معروف غریبی نمیکند
۵- خاطره بدی در ذهن نوزاد نمیماند
۶- تحرک خاصی ندارد و می خوابد تا خوب شود
۷- بچه های بزرگتر از اینکه وادار می شوند تا برای ختنه لخت شوند خجالت میکشند و بخصوص که در حین و پس از ختنه در جلوی فامیل بقول معرف تابلو می شوند و همه میخندند در حالیکه او مضطرب و شرمگین است. این حالت در آینده چون بخاطر کودک مانده سبب کاهش اعتماد بنفس و ضعف در دفاع از خودش میگردد
۸- دوره بهبودی پس ازختنه در نوزاد بسیار کوتاه است

 نکته هایی مهم در مورد ختنه پسران

تمام نکاتی که درباره ختنه باید بدانید!


نظرات

ناشناس

با توجه به بهداشت امروزی وشستشوی مداوم بهترین سن برای ختنه پس از اتمام رشد آلت تناسلی فرد یعنی اتمام 14 سالگی است

رضا

برابر نظر اکثر علما وتخصصین فن بهترین زمان بدو تولد هستش .

ساختمان پزشکان