بهترین راه های مقابله با سردرد های آفتابی

اگر شما هم با تابش آفتاب و گرما دچار سردرد می شوید ادامه این مطلب را بخوانید

بهترین راه های مقابله با سردرد های آفتابی

تابستان و گرمای حاصل از تابش آفتاب علاوه بر سختی هایی که دارد برای بعضی ها درد نیز به همراه دارد.بعضی از افراد با قرار گرفتن در معرض آفتاب دچار سردرد می شود.اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید ادامه مطلب را بخوانید.

سردردهایی که خورشید ایحاد می کند

نورآفتاب به تنهایی خودش از عوامل تحریک کننده میگرن است. در مطالعه ای، 16 بیماری میگرنی بعد از قرار گرفتن در معرض نور و گرمای آفتاب دچار سردرد شدند.

کمبود آب بدن می تواند باعث سردردتان شود
 شاید دلتان بخواهد از آفتاب تابستان و گرمای آن به خوبی استفاده کنید، اما یادتان باشد زیاد آب بنوشید و کرم ضدآفتاب بزنید. سردرد ناشی از کم آبی بدن، از عوامل موثر در بروز سردرد مخصوصاً سردردهای میگرنی است.

در معرض گرما بودن می تواند باعث سردردتان شود

 قرار گرفتن در معرض گرمای آفتاب می تواند خطرناک باشد، مخصوصاً اگر شدید باشد و برای مدت طولانی در این گرما باشید. دو نوع سردرد مربوط به گرما داریم:

- گرمازدگی

- غش در اثر گرما

غش در اثر گرما یک فوریت پزشکی است که شامل تب شدید و ناهنجاری های عصبی می شود، مانند حمله صرع یا مشکلات مربوط به هماهنگی های بدن. هم گرمازدگی و هم غش در اثر گرما، موجب سردرد می شوند.

همچنین قرار گرفتن زیاد در معرض گرما می تواند یک عامل خاص برای شروع سردردهای مکرر باشد، یعنی سردردهای تان از حالت حاد خارج شده و به سردردهای مزمن تبدیل می شوند.

بنابراین اگر قرار است زیر نور آفتاب باشید، حتماً آب کافی بنوشید و بیشتر در سایه قرار بگیرید.

ویتامین د چه اثری روی سردردتان می کند

اشعه فرابنفش آفتاب، منبع مهم ویتامین د است. با اینکه به دلایل مختلفی ممکن است با کمبود ویتامین د مواجه شویم، اما کمتر قرار گرفتن در نور آفتاب یکی از شایع ترین دلایل آن است.

افرادی که کمبود ویتامین د دارند ممکن است به بیماری نرمی استخوان شوند که باعث نرم و ضعیف شدن بافت استخوان شده و دردهای پراکنده استخوانی را به دنبال دارد.

این موضوع چه ارتباطی با سردرد دارد؟ کمبود ویتامین د می تواند منجر به سردرد شود، هم سردرد میگرنی و هم سردرد تنشی، مخصوصاً سردرد تنشی مزمن.

یادتان باشد که این ارتباط معنی اش این نیست که لزوماً یکی دلیل بروز دیگری است. پس با وجود این که آفتاب، یک منبع بسیار عالی برای تامین ویتامین د بدن است، اما با این وجود با پزشک تان در مورد بهترین شیوه های دریافت این ویتامین گفت وگو کنید تا خطری تهدیدتان نکند.

استفاده زیاد از نور آفتاب هم می تواند خطرناک باشد، مخصوصاً این که موجب افزایش خطر سرطان پوست هم می شود. ممکن است پزشک تان توصیه کند برای جبران کمبود ویتامین د، از مکمل استفاده کنید.

با این جوشانده  حمام کنید

اگر در گروه افرادی قرار دارید که استعداد زیادی برای ابتلا به گرمازدگی، سردرد و بی‌حالی تابستانی دارند، بهتر است برای یک بار  هم که شده حمام با عصاره گیاهی را برای پیشگیری و درمان گرمازدگی تجربه کنید. برای تهیه این عصاره گیاهی ضدسردرد کافی است 15 گرم از گیاه گل خطمی را با 15 گرم گل نیلوفر خشک شده و 15 گرم سبوس گندم خوب مخلوط کرده و آن را به 4 لیوان آب و 2 عدد کدوی سبز رنده شده مخلوط کنید و آن را 20 تا 30 دقیقه روی حرارت بگذارید تا عصاره مواد به‌خوبی از آنها خارج شود. سپس مخلوط به‌دست آمده را توسط یک آبکش ریز خوب صاف کنید تا عصاره آن به خوبی جدا شود. این عصاره را می‌توانید به‌صورت گرم درون وان آب ولرم بریزید و با تنظیم دمای آب نیم ساعت درون این آب دراز بکشید و با آن حمام کنید.

   

درمان خانگی سردرد با زنجبیل!

                     
ساختمان پزشکان
}