فواید سر ساعت غذا خوردن

تحقیقات زیادی روی نظم غذا خوردن انجام شده و این ثابت شده که چقدر این نظم روی سلامت بدن تاثیر بسزایی دارد. و افرادی که بی ملاحظه غذا می خوردند، این عمل می تواند روی ساعت درونی بدن آنها تاثیر منفی بگذارد.

فواید سر ساعت غذا خوردن

تحقیقات زیادی روی نظم غذا خوردن انجام شده و این ثابت شده که چقدر این نظم روی سلامت بدن تاثیر بسزایی دارد. و افرادی که بی ملاحظه غذا می خوردند، این عمل می تواند روی ساعت درونی بدن آنها تاثیر منفی بگذارد. و این بهم ریختگی می تواند باعث اضافه وزن و دیگر مشکلات سلامت شود. در این مطلب می خواهیم به شما بگوئیم که چقدر سرساعت غذا خوردن مفید است با ما همراه باشید.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف منظم وعده های غذایی سبب تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن می شود.

گروهی از سلول های عصبی در بخشی از مغز به نام هسته سومر اکیاسمپاتیک قرار دارند که وظیفه شان کنترل ساعت مغز است.

متخصصان مغز و اعصاب دریافتند که نورون ها در منطقه ای به نام هیپوتالاموس که مسئول کنترل درجه حرارت، گرسنگی و تشنگی است با نظم خاصی قرار دارند.

یکی از عوامل ایجاد بی‌ نظمی در الگوی منظم غذایی درگیری‌ های شغلی افراد است. افرادی که شاغل هستند در طول روز فرصتی برای خوردن وعده‌ های غذایی منظم ندارند. زندگی اجتماعی و استرس نیز عوامل دیگری هستند که می‌توانند این نظم را برهم بزنند.

مصرف وعده های غذایی با یک الگوی نامنظم می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و چاقی را افزایش دهد.

انتخاب یک ساعت مشخص برای خوردن وعده‌های غذایی فواید گوناگونی برای سلامتی دارد. یکی از مهم‌ترین این فواید، حفظ انرژی در طول روز است. غذا خوردن نامنظم و گاه حذف برخی وعده‌های غذایی باعث می‌شود بدن شما در طول روز با کمبود انرژی مواجه شود.

منبع: طبیب من

اثرات خوردن سرکه سیب با هر وعده غذایی


125 | 1397/08/19 | زمان غذا خوردن

ساختمان پزشکان