به 7 دلیل قبل از صبحانه آب زنجبیل بخورید

ناشتا آب زنجبیل بخورید تا از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید.

به 7 دلیل قبل از صبحانه آب زنجبیل بخورید

زنجبیل از جمله گیاهانی است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد و به تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. همچنین این گیاه حاوی مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان نیز می باشد و به همین دلیل برای مبارزه با سلول های سرطانی و دفع سموم بسیار مفید است. گفته می شود نوشیدن آب زنجبیل قبل از صبحانه برای سلامتی مفید است، که در ادامه این مطلب با فواید آن آشنا می شویم.

کاهش درد مفاصل

زنجبیل یک درمان طبیعی برای کاهش درد عضلانی و مفصلی است. اجزای اصلی زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی و ضد درد هستند و مصرف آن به افراد مبتلا به بیماری های التهابی از جمله آرتریت روماتوئید پیشنهاد می شود.

جلوگیری از گرفتگی عضلات

 افرادی که مستعد ابتلا به گرفتگی عضلانی هستند، آب زنجبیل را به عنوان یک درمان طبیعی و ایمن می توانند استفاده کنند. زنجبیل حاوی مواد و املاح معدنی است که منجر به تنظیم سطح الکترولیت بدن می شود و از گرفتگی عضلات پیشگیری می کند.

جلوگیری از پیری زودرس

 با توجه به مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی، آب زنجبیل یک نوشیدنی مناسب برای مقابله با اثرات منفی رادیکال های آزاد بر روی بافت های شماست. این مواد مانع آسیب سلولی و جلوگیری از بیماری های مزمن مانند سرطان، آلزایمر و آرتروز می شود و به تقویت سلامت پوست کمک می کند.

بهبود گردش خون

: منیزیم، پتاسیم و روی موجود در آب زنجبیل منجر به تنظیم فرایندهای التهابی می شود که مسبب مشکلات گردش خون هستند. این نوشیدنی همچنین سطح کلسترول را در شریان ها کاهش می دهد و به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

بهبود فرایند هضم

 افرادی که هر روز آب زنجبیل را با معده خالی مصرف می کنند، مشکلات گوارشی کمتری دارند. زنجبیل حاوی فیبر است؛ ماده ای مغذی که سبب بهبود حرکات روده، کاهش یبوست، کاهش اسید معده و بهبود نفخ می شود.

کنترل احتباس مایعات

 خواص دیورتیک و ضد التهابی زنجبیل، منجر به مقابله با احتباس مایعات در بدن می شود. مصرف روزانهآب زنجبیل منجر به از بین رفتن مایعات در بافت ها شده و سطح انرژی را برای جلوگیری از خستگی افزایش می دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

 مصرف روزانه آب زنجبیل یک راه عالی برای به دست آوردن مواد مغذی است که منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند. آب زنجبیل منجر به تحریک تولید آنتی بادی هایی می شود که با اثرات مضر میکروارگانیسم ها و باکتری ها مقابله می کنند. نوشیدن آب زنجبیل با معده خالی همچنین منجر به جلوگیری از عفونت های ادراری، سرفه و سرماخوردگی، عفونت واژن، بیماری های خود ایمنی و ... می شود.

منبع: سلامت نیوز

با چای زنجبیل گوارش خود را تضمین کنیم

امتياز 3 از 5 بر اساس نظر6 نفر
ساختمان پزشکان
}