جلوگیری از سرطان با بوییدن باد شکم

بوی باد شکم از انواع بو می باشد که اگر در جمعی احساس شود می تواند باعث نا رضایتی فرد شود. اما همین بوی باد شکم می تواند از رشد سرطان جلوگیری کند.

جلوگیری از سرطان با بوییدن باد شکم

همه ی ما بوی باد شکم را از بو های نامطبوع می دانیم که به هیچ دردی نمیخورد و حتی باعث نامطبوع شدن فضای محیط می شود. اما لازم است بدانید که جلوگیری از سرطان با بوییدن باد شکم امکان پذیر است. این مسأله را محققان دریافته اند که مربوط به هیدروژن سولفید موجود در باد شکم می باشد.

جلوگیری از سرطان با بوییدن باد شکم

معمولا بوی باد شکم برای انسان ناخوشایند و غیرقابل تحمل است اما دانشمندان دانشگاه اکستر انگلستان اکنون نشان داده‌اند که بوییدن آن از طریق سوراخ‌های بینی می‌تواند از رشد سرطان جلوگیری کند.

 به گفته محققان، بوئیدن گاز سمی سولفید هیدروژن که یکی از محصولات جانبی تجزیه غذا توسط بدن است، می‌تواند از رشد سرطان جلوگیری کند.

دکتر مارک وود از دانشگاه اکستر اظهار کرد: اگرچه گاز سولفید هیدروژن به عنوان یک گاز بد بو و زننده در تخم‌مرغ گندیده و نفخ شکم معروف است، بطور طبیعی در بدن تولید شده و در حقیقت می‌تواند یک قهرمان خدمات درمانی با کاربردهای چشمگیر در درمانهای آینده برای بیماریهای مختلف باشد.

محققان در پژوهش خود نشان دادند که دوزهای کوچک سولفید هیدروژن می‌تواند به معکوس شدن آسیب میتوکندریایی کمک کند. میتوکندری‌ها نیروگاههای سلولهای بدن هستند که تولید انرژی را در سلولهای رگهای خونی برعهده دارند.

حفاظت از میتوکندری، یک سازوکار مهم در جلوگیری از سکته، نارسایی قلبی، دیابت، آرتروز و زوال عقل محسوب می‌شود. سلامت میتوکندری می‌تواند نشانه‌ای برای تعیین مرگ یا زندگی سلول بوده و میتوکندری‌های قوی به کنترل التهاب کمک می‌کنند.

در کارآزمایی‌های بالینی که جزئیات آن در مجله Medicinal Chemistry Communications منتشر شده، سولفید هیدروژن آزمایشگاهی به حفاظت از میتوکندری در شرایط زیستی بیرحم کمک می‌کند.

محققان این فرآیند طبیعی را با استفاده از ترکیبی موسوم به AP39 مورد بهره‌برداری قرار دادند که به آرامی مقادیر بسیار کوچک از این گاز را بطور خاص به میتوکندری منتقل می‌کرد. به گفته محققان، با این روش دیگر بیماران نیازمند بوئیدن عطرهای سمی برای دستیابی به مزایای سولفید هیدروژن نخواهند بود.

فواید باورنکردنی باد شکم برای سلامتی بدن!

امتياز 3 از 5 بر اساس نظر4 نفر
1333 | 1397/08/14 | بوی بد باد شکم

ساختمان پزشکان
}