هر آنچه که باید در مورد قهوه و آنتی اکسیدان بدانید

آنتی اکسیدان ها یکی از مواد ضروری بدن هستند که در برخی از مواد غذایی از جمله قهوه یافت می شود. قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و مزایای زیادی دارد. در ادامه به قهوه و آنتی اکسیدان بدانید، اشاره شده است.

هر آنچه که باید در مورد قهوه و آنتی اکسیدان بدانید

نظرات مختلفی در مورد مصرف قهوه وجود دارد. برخی از افراد معتقدند که قهوه سالم و سرشار از انرژی است، در حالی که برخی دیگر اعتقاد دارند که قهوه اعتیاد آور است. با این حال، زمانیکه به شواهد و مدارک نگاه می کنید، اکثر مطالعات در مورد قهوه و مزایای سلامتی آن است و متوجه می شوید که مصرف قهوه مفید است. به عنوان مثال، قهوه خطر ابتلا به بیماری های دیابت نوع 2، بیماری های کبدی و آلزایمر را کاهش می دهد. بسیاری ازاثرات مثبت قهوه ممکن است به دلیل محتوای چشمگیر آنتی اکسیدان های قوی آن باشد.  در واقع، مطالعات نشان می دهد که قهوه یکی از بزرگترین منابع آنتی اکسیدانی در رژیم غذایی انسان است. در این مطلب هر آنچه که باید درباره ی محتوای آنتی اکسیدانی قهوه بدانید، آورده شده است.

قهوه سرشار از چندین آنتی اکسیدان قوی است

بدن شما تحت حمله ی مداوم رادیکال های به اصطلاح آزاد است که می تواند به مولکول های مهم مانند پروتئین و DNA آسیب برساند. آنتی اکسیدان ها می توانند به طور موثر رادیکال های آزاد را از بین ببرند. بنابراین، این می تواند در برابر پیری و بسیاری از بیماری هایی که بخشی از دلایل ایجاد استرس اکسیداتیو هستند، از جمله سرطان، محافظت کند. قهوه همچنین غنی از چندین آنتی اکسیدان قوی از جمله اسید هیدروکرینامیک و پلی فنل ها است. علاوه بر این، پلی فنول های موجود در قهوه ممکن است از تعدادی از بیماریها مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت نوع 2 جلوگیری کند.

قهوه بزرگترین منبع غذایی آنتی اکسیدانی است

اکثر مردم در حدود 1-2 گرم آنتی اکسیدان در روز مصرف می کنند که این مقدار آنتی اکسیدان در درجه ی اول از نوشیدن قهوه و چای تامین می شود. این نوشیدنی ها منبع غنی از آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی هستند. در واقع 79 درصد از آنتی اکسیدان های بدن شما از این نوشدنی ها تامین می شود، در حالی که 21 درصد آن از طریق مواد غذایی دیگر تامین می شود. این سبب می شود که مردم تمایل بیشتری به نوشیدنی های غنی از آنتی اکسیدان، نسیت به غذاها داشته باشند. در مطالعه ای، محققان میزان محتوای آنتی اکسیدانی موجود در غذاهای مختلف در یک وعده را مورد بررسی قرار دادند. در این مطالعه، قهوه در رتبه ی 11، پس از برخی از انوان توت ها قرار گرفت. با این حال، همانطور که مصرف توت ها در طول روز مقدار کمی است، اما مردم چندین فنجان قهوه در طول روز می خوند. بنابراین، مقدار کل آنتی اکسیدان ها که توسط قهوه تامین می شود، بیشتر از انواع توت ها است، حتی اگر توتها حاوی مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان در هر وعده باشند.

قهوه خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهد

قهوه مزایای سلامتی و بهداشتی فراوانی دارد و با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها همراه است. برای مثال، افرادی که به طور منظم قهوه مصرف می کنند، 23-50 درصد کمتر احتمال دارد که به بیماری دیابت نوع 2 دچار شوند. نوشیدن هر فنجان قهوه در طول روز، 7 درصد از خطر این بیماری را کاهش می دهد. به نظر می رسد که قهوه برای کبد بسیار مفید باشد، زیرا مصرف قهوه خطر ابتلا به سیروز کبدی را کاهش می دهد. علاوه بر این، ممکن است خطر ابتلا به سرطان کبد و کولورکتال را کاهش دهد. همچنین مطالعات متعدد نشان می دهد که نوشیدن قهوه می تواند از ایجاد بیماری های قلبی و سکته ی مغزی جلوگیری کند. نوشیدن منظم قهوه همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و پارکینسون را 32-65 درصد کاهش دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که قهوه ممکن است سایر جنبه های سلامت روان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. زنانی که قهوه می نوشند، کمتر به افسردگی و خود کشی دچار می شوند. مهمتر از همه، نوشیدن قهوه سبب طول عمر طولانی تر می شود و خطر مرگ زودرس را 20-30 درصد کاهش می دهد. با این حال، در نظر داشته باشید که این مطالعات نمی توانند ثابت کنند که قهوه سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری ها می ود، بلکه نشان می دهد که افرادی که به طور منظم قهوه می نوشند، این بیماری ها را کمتر دریافت کرده اند.